شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۷ | ۱۳۹۳/۰۳/۳۱
اولین خودرو الکتریکی در مسابقات+تصاویر
۱۰:۰۷ | ۱۳۹۳/۰۳/۳۱
اجاره خودرو

اولین خودرو الکتریکی در مسابقات+تصاویر

پرشین خودرو: شرکت نیسان در آخرین اقدام خود پیش از آغاز رسمی مسابقات ۲۴ ساعت لمانز، افتخار اولین خودروی الکتریکی حاضر در این مسابقات را با zeod rc به نام خود ثبت کرده است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از دنیای خودرو، مسابقات ۲۴ ساعته‌ی لمانز، یکی از قدیمی‌ترین مسابقات اتومبیلرانی است که از سال ۱۹۲۳ میلادی در کشور فرانسه برگزار می‌شود. تفاوت عمده‌ی این مسابقات، طول برگزاری آن است که برای ۲۴ ساعت متوالی برگزار می‌شود و رانندگان باید با مهارت این مسابقات را به پایان برسانند. قهرمان این مسابقات نه سریع‌ترین، بلکه بهینه‌ترین و پایدارترین خودرویی است که از وجود یک تیم پشتیبانی قدرتمند بهره می‌برد؛ چراکه استفاده از یک خودرو در طول ۲۴ ساعت مشکلاتی را از قبیل مصرف سوخت بالا، سائیدگی مداوم تایرها و همچنین استهلاک قطعات موتور و بدنه به‌همراه دارد که تنها یک تیم حرفه‌ای و بادانش قادر است تا این مشکلات را پشت سر نهاده و خودروی خود را به خط پایان برساند.

هرچند مسابقات سال ۲۰۱۴ هنوز آغاز نشده، اما نیسان با خودرو مفهومی ZEOD RC خود تاریخ ساز شده است؛ چراکه در جریان برگزاری دورهای تمرینی، پیست مسابقات برای اولین بار شاهد حضور یک خودروی متفاوت بوده است. شاید خالی از لطف نباشد تا بدانید، لمانز همیشه میزبان خودروهای متفاوتی بوده است؛ اما خودروی نیسان تفاوت عمده‌ای با تمامی خودروهای پیشین دارد و آن بهره‌گیری از یک موتور الکتریکی است که قدرت را در شریان‌های این خودرو جاری می‌سازد. ZEOD RC در دور تمرینی این مسابقات توانست تا طول مسیر ۱۳.۶ کیلومتری پیست را با استفاده از باتری طی کند. این خودرو علاوه بر دو موتور الکتریکی، از یک موتور ۳ سیلندر به حجم ۱.۵ لیتر نیز بهره می‌برد که قادر است قدرتی برابر ۴۰۰ اسب‌بخار را در اختیار راننده قرار دهد.

هرچند این خودرو در دور پنجم مسابقات به‌دلیل مشکل در سیستم انتقال نیرو به مشکل برخورده و از دور مسابقات خارج شد، اما باید شاهد حضور بیشتر و پررنگ‌تر این خودروها در سال‌های آتی باشیم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!