شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۰۵ | ۱۳۹۰/۰۲/۲۷
خودروهای برقی؛ اولویت تولید آلمان‌ها
۰۹:۰۵ | ۱۳۹۰/۰۲/۲۷
اجاره خودرو

خودروهای برقی؛ اولویت تولید آلمان‌ها

پرشین خودرو: آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان روز دوشنبه در برلین گفت کشورش قصد دارد کمک‌های خود به اتحادیه ویژه تحقیقات در زمینه تولید خودروهای برقی را افزایش دهد و بخش اعظم کمک‌های جدید به مدرن کردن باتری‌ها اختصاص خواهد یافت.

به گزارش «پرشین خودرو»، دولت آلمان مبلغ یک میلیارد یورو (یک و چهار دهم میلیارد دلار) به تحقیقات بیشتر در زمینه ساخت خودروهای برقی اختصاص می دهد. مشتریان در سراسر جهان همچنان از خودروهای برقی احساس نگرانی می کنند، اساسا به این علت که شارژ کردن آن کند است.

آلمان قصد دارد شرکت‌ها را تشویق کند ناوگان خودروهایشان را به برقی تبدیل کنند و سپس افراد را از سال 2020 به خرید خودروهای برقی تشویق کند.

مرکر بعد از دریافت گزارشی از شرکت‌های صنایع خودروسازی و سندیکاها و پژوهشگران گفت: تا سال 2013 کمک‌های دولتی به تحقیقات به ویژه در زمینه بهینه سازی باتری‌های خودروهای برقی دوبرابر خواهد شد.

مرکل افزود: ما در رقابت جهانی شرکت داریم و آسان نیست که آلمان را بار دیگر به کشور پیشرو در صنعت خودروسازی تبدیل کنیم ولی چنین کاری غیرممکن نیست.

دولت المان قصد دارد شمار خودروهای برقی در این کشور را تا سال 2020 به یک میلیون خودرو برساند.

این کار از طریق لغو عوارض جاده ها برای خودروهای برقی و معافیتهای مالیاتی برای شرکت‌های خریدار این خودروها صورت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری آلمان از برلین، مرکل در عین حال پیشنهاد پرداخت نقدی به آلمانی هایی که خودرو برقی می خرند را رد کرد و گفت پرداخت مستقیم برای خرید خودروهای برقی به علت گرانتر بودن آن نسبت به خودروهای بنزینی راه حل مناسبی نیست.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!