شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۵۸ | ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
آغاز توزیع بنزین یورو ۴ در تبریز
۱۴:۵۸ | ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
اجاره خودرو

آغاز توزیع بنزین یورو ۴ در تبریز

پرشین خودرو: مدیر عامل شرکت پالایش نفت تبریز گفت: در راستای حفاظت و صیانت از محیط زیست و کاهش آلایندگی هوا، توزیع بنزین با استاندارد یورو چهار در جایگاه‌های عرضه سوخت کلانشهر تبریز آغاز شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمدباقر دخیلی روز یکشنبه در آیین آغاز توزیع بنزین یورو چهار با اشاره به نقش بنزین در آلودگی هوا و به ویژه هوای کلانشهرها، افزود: توزیع بنزین پاک علاوه بر کاهش آلایندگی، افزایش راندمان در ناوگان حمل و نقل را نیز به همراه دارد.

وی با اشاره به میزان مصرفی بنزین شهر تبریز خاطرنشان کرد: این شرکت به طور متوسط روزانه یک میلیون و دویست هزار لیتر بنزین پاک در اختیار شرکت پخش فرآورده‌های نفتی آذربایجان شرقی قرار خواهد داد.

دخیلی با تاکید بر اینکه مصمم به تامین و تولید بنزین پاک هستیم، گفت: تأمین بنزین با مشخصات یورو چهار با ظرفیت ۲۰ هزار بشکه در روز عمده‌ترین برنامه این شرکت در سال جدید برای مصرف کلانشهر تبریز است.

به گزارش خبر آنلاین، وی ادامه داد: بخش نخست پروژه طرح بنزین‌سازی پالایشگاه تبریز شامل نیروگاه جدید با مشخصه دو دستگاه ژنراتور گازی، سیستم بازیافت حرارتی و ایستگاه برق، قسمت دوم پروژه شامل گوگرد زدایی از نفتا، واحد افزایش عدد اکتان بنزین، احیاء کاتالیست مداوم و اکستروکشن بنزن و بخش سوم پروژه نیز مخازن ذخیره، تجهیزات جانبی و تکمیلی را شامل می‌شود.

مدیر عامل پالایشگاه تبریز یادآوری کرد: افزایش تولید بنزین موتور به میزان روزانه یک میلیون لیتر و قابل افزایش تا سه میلیون لیتر در روز(در صورت تامین خوراک)، امکان تولید بنزین با عدد اکتان ۹۰، ۹۲ و ۹۵ براساس استاندارد یورو چهار، همچنین تولید روزانه ۷۵۰ بشکه محصول بنزن با درجه خلوص ۹۹.۹ درصد و کاهش هزینه‌های عملیاتی از جمله اهداف پیش بینی شده در طرح بهینه‌سازی فرآیند و بهیود کیفیت فرآورده این پالایشگاه است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!