یكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
80درصد سرقت ها برای خودروهای قبل 86
۱۲:۴۴ | ۱۳۹۳/۰۴/۱۶
iran zamin2

80درصد سرقت ها برای خودروهای قبل 86

پرشین خودرو: معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: بررسی های آماری نشان می دهد، حدود 80 درصد سرقت ها مربوط به خودروهای زیر مدل 86 است، یعنی زمانیکه خودروها به سیستم ضد سرقت مجهز نبودند.

به گزارش «پرشین خودرو»، سرهنگ «علی غیاثوند» افزود: هر چه ضریب ایمنی خودروها افزایش یابد، به همان میزان ضریب سرقت از خودروها کاهش می یابد.

وی ادامه داد: 20 درصد سرقت های سال 92 مربوط به خودروهای مجهز به ضد سرقت و 80 درصد مربوط خودروهای تولیدی قبل از سال 86 بوده است.

سرهنگ غیاثوند افزود: امسال با خودروسازان جلساتی داشتیم و در این راستا نیز پیگیرهایی انجام شده و ادامه می یابد تا ضریب ایمنی خودرو تا جای ممکن افزایش یابد.

بالاترین آمار سرقت خودرو به پراید و پژو اختصاص دارد

به گزارش ایرنا، معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: بیشترین آمار سرقت خودروها به پراید و پژو اختصاص دارد، براین اساس از سنوات گذشته با خودروسازان تعامل داشتیم تا با نصب سیستم های ضد سرقت، میزان وقوع سرقت را کاهش دهیم.

سرهنگ غیاثوند با بیان اینکه این مورد به تلاش بیشتری نیاز دارد، افزود: عموما ضعف در قفل و سیستم سوییچ پراید سبب می شود تا سارقان بیشتر به سرقت از این خودرو رغبت نشان دهند.

وی ادامه داد: کمتر از پنج درصد سرقت های خودرو به خاطر خود خودرو است تا سارقان آن را نمره کرده و بفروشند، بقیه نیز بدلیل استفاده برای سایر سرقت ها است تا سارقان با استفاده از خودروی سرقتی، دست به سرقت از مغازه ها بزنند.

سرهنگ غیاثوند یکی دیگر از دلایل سارقان برای سرقت از خودروها را سرقت قطعات عنوان کرد تا آنها را به فروش برسانند.

برچسب ها:
سرقتخودرو
نظر بینندگان
!
!
!