سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۱ | ۱۳۹۳/۰۴/۲۱
صادرات 6میلیون دلاری سازه گستر سایپا
۱۱:۰۱ | ۱۳۹۳/۰۴/۲۱
اجاره خودرو
در سال جاری صورت می گیرد؛

صادرات 6میلیون دلاری سازه گستر سایپا

پرشین خودرو: توسعه صادرات محصولات غیرنفتی به عنوان یک اقدام راهبردی در اقتصاد کلان تعریف شده و تمامی نخبگان اقتصادی نیز بر لزوم سیاست های تشویقی صادرات و به کارگیری استراتژی های مناسب در شرایط ناپایدار اقتصادی تاکید دارند.

به گزارش «پرشین خودرو»، در این بین صنعت خودروسازی کشور به ویژه شرکت سازه گسترسایپا به عنوان مدیریت زنجیره تامین گروه خودروسازی سایپا با اتکا به توان مهندسی و بهره گیری از زنجیره تامین توانمند، برنامه های جامعی را در سال جاری تدوین کرده است.

مدیرصادرات شرکت سازه گسترسایپا با اشاره به روند ناموفق صادرات غیرخودرویی درسال های اخیرگفت: در اواخر سال گذشته با توجه به وجود فضای تحریمی در کشور که صنعت خودروسازی نیز از این قائده مستثنی نبود پس از بررسی های کارشناسانه، استراتژی تقویت صادرات محصولات غیرخودرویی در دستور کار شرکت سازه گسترسایپا قرار گرفت.

مهدی منصوری در ادامه افزود: با وجود تحریم های بانکی علیه کشور، صنعت خودرو نیز دچار فراز و فرودهای فراوانی شد و برای دستیابی به یک سیستم پرداخت به منظور صادرات مشکلاتی را متحمل شدیم اما با اتخاذ رویکردهایی که در دولت تدبیر و امید به ویژه درحوزه سیاست خارجی (موافقت نامه نوامبرگذشته) با قدرت های جهانی، شرایط برای رشد تجاری و صادرات به وجود آمد.

وی با تاکید برتغییرات به وجودآمده در سطح مدیریتی گروه خودروسازی سایپا خاطرنشان کرد: آغاز سال 1393 که با نامگذاری بهره وری و نتیجه گرایی از سوی مدیریت ارشد گروه خودروسازی سایپا اعلام شد نقطه عطفی را دراین گروه معظم صنعتی و شرکت سازه گستر سایپا رقم زد به طوری که این تغییرات در تفکر مدیریتی نوید دهنده شرایط مناسبی در توسعه بازارهای داخلی و توجه هرچه بیشتر به حوزه صادرات را بود.

مدیــر صـادرات شـرکت سازه گستر سایپا تصریح کرد: وجود یک بازار مهــم منطقه ای و توانمندی های زنجیره تامین، شرکت سازه گستر سایپا را بر آن داشت تا سیاست های حوزه صادراتی در بازار افترمارکت و شناسایی بازارهای جدید را به جد پیگیری کند، به طوری که براساس برنامه زمان بندی شده در این بخش، رسیدن به صادرات شش میلیون دلاری در سال جاری به عنوان یک هدف مهم فرض شده است.

مهدی منصوری در ادامه گفت: در زمینه صادرات با توجه به آمارهای موجود به نسبت سال گذشته 120درصد رشد را تجربه کردیم و عمده ترین بازارهای هدف مان کشورهای عراق، ترکیه، هند، کره جنوبی، چین واسپانیا است.

وی در خصوص مشکلات حوزه صادرات خاطرنشان کرد: قیمت تمام شده مواد اولیه درکشور، نقل و انتقالات مالی موجود، بروکراسی و غیره ما را در دستیابی به اقتصاد مقاومتی دچار مشکل کرده است.

مدیرصادرات شرکت سازه گستر با اشاره به اصل تمرکزگرایی تصریح کرد گفت: این آمادگی را داریم که از زمان ثبت سفارش از سوی مشتریان تا موعد تحویل در مدت کمتر از یک هفته کاری، کلیه اقدامات انجام گیرد.

وی درپایان خاطرنشان کرد: قطعا توسعه بازارهای صادراتی باوجود مشکلات فراوان کار آسانی نیست و همکاری و همیاری یک مجموعه توانمند را می طلبد، و شایسته است از اقدامات جهادگونه معاونت صادرات و بین الملل گروه خودروسازی سایپا در حوزه بازاریابی و همچنین اقدامات ارزشمند شرکت های شامخ، زنجیره تامین، مجموعه لجستیک و انبارها و سایر همکاران در تمامی لایه های سازمانی تشکر کرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!