چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
خودرو جدید پژو با هوا حرکت می‌کند!+تصویر
۱۴:۴۶ | ۱۳۹۳/۰۴/۲۱
اجاره خودرو

خودرو جدید پژو با هوا حرکت می‌کند!+تصویر

پرشین خودرو: خودروساز فرانسوی پژو ادعا کرده است که از سیستم جدید هیبریدی سوخت هوا بر روی محصولات خود بهره خواهد برد.

به گزارش «پرشین خودرو»، زمان بکار گیری این سیستم جدید چندان دور نبوده و ما شاهد مدل ۲۰۰۸ HYbrid Air CUV برای فروش در سال ۲۰۱۶ خواهیم بود.

1288377147596_WIDESCREEN
قبل از اینکه هیجان زده شوید باید توجه داشته باشید که همچنان شاهد یک موتور احتراق داخلی ۱٫۲ لیتری ۳ سیلندر بنزینی خواهیم بود که دارای قدرت پیشرانه ۱۱۲ اسب بخاری است که به صورت کلی دارای متوسط مصرف سوخت ۹۴ مایل در هر گالن است.
به گزارش خودروسازی، سیستم سوخت هوایی در حقیقت بر روی موتور قرار گرفته است و برای رانندگی در شهر و با سرعت پایین ایده آل است و سیستم به صورت خودکار بر روی سوخت هوا در هنگامی‌که سرعت شما پایین تر از ۷۰ کیلومتر در ساعت است سوئیچ می‌کند.
این سیستم دارای ساختار یک موتور هوا و دو مخزن هوا است که مخزن اصلی در زیر کف اواسط کابین قرار گرفته است و مخزن دخیره دوم در زیر میانه عقب خودرو قرار گرفته است که در آن شاهد نیتروژن فشرده و مایع هیدرولیک هستیم.
هوا به صورت مایع حرکت می‌کند و مایع موتور را می‌گرداند که به طور واقعی شاهد انتشار مقدار صفر گاز گلخانه ای هستیم.

1288377147635_WIDESCREEN
هوای مصرف شده مجددا توسط نیروی ترمز و چرخ‌ها دوباره احیاء شده و مخزن اصلی را می‌توان با فقط چند ثانیه در سرازیری بودن به طور کامل مورد استفاده قرار داد و خودرو را روشن کرد که بدین معنی خواهد بود که شما به هیچ باتری نیز احتیاج نخواهید داشت.
باتری‌های لیتیومی‌خودروهای الکتریکی گران قیمت بوده و در ضمن به نوعی سربار محیط زیست نیز هستند و دفع آنان مستلزم هزینه بالایی است.
این نمونه اولیه پژو می‌تواند در هر دوحالت ترکیبی نیز به فعالیت خود ادامه دهد به عنوان مثال وقتی در حال صعود از تپه و یا شتاب بالا هستید می‌توانید از حالت ترکیبی دوگانه بنزین و هوا بهره بگیرید تا دارای بهترین کارکرد باشید.
سخنگوی پژو سیتروئن با اعتماد به نفس در این مورد سخن می‌گوید:” ما در مورد ماشین‌های عجیب و غریب و باورنکردنی صحبت نمی‌کنیم ما در حال کار بر روی خودروهای روزمره مردم هستیم”.

برچسب ها:
خودروپژوهوا
نظر بینندگان
!
!
!