چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۴۱ | ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
هوای زابل از حد استاندارد گذشت
۱۳:۴۱ | ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
اجاره خودرو

هوای زابل از حد استاندارد گذشت

پرشین خودرو: وزش طوفان توأم با گرد و غبار نسبتاً غلیظ که از روز گذشته در منطقه سیستان شروع شده بود، در لحظات نخستین اگر چه سرعتی پایین داشت ولی به مرور بر سرعت و شدت آن افزوده شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، شب گذشته غلظت آلودگی هوا به اندازه‌ای بود که علی‌رقم بسته بودن درب و پنجره‌ها، تمامی فضای درونی منازل مملو از ذرات ریز گرد و غبار شد و تنفس را برای بسیاری از ساکنان منطقه سیستان با مشکل مواجه کرده بود و آسمان منطقه مملو از گرد و غبار بود.

این گزارش حاکی از آن است که در لحظه ارسال خبر، آسمان منطقه سیستان مملو از گرد و غبار بسیار غلیظ بوده و سرعت طوفان نیز بسیار زیاد است به گونه‌ای که این آلودگی هوا منجر به خانه نشین شدن مردم شده و تردد مردم را حتی در خیابان‌ها با مشکل مواجه ساخته است.

کارشناس اداره هواشناسی زابل نیز در این باره گفت: به‌دلیل اینکه دستگاه سنجش میزان ریزگردها به خاطر وجود طوفان‌های منطقه، خراب شده و به منظور تعمیر به مرکز استان فرستاده شده است.

رحمدل با بیان اینکه وضعیت هوا در منطقه به حد بحرانی از لحاظ غلظت و آلودگی هوا رسیده است، تصریح کرد: وضعیت هوای منطقه به منظور تصمیم‌گیری به فرمانداری زابل اعلام شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که میزان غلظت در طوفان قبلی که در تاریخ 11 تیر امسال صورت گرفت به 3500 میکروگرم برسانتی مترمکعب رسیده بود و آیا این طوفان نیز میزان ذرات ریز معلق در هوای منطقه را به این اندازه یا بیشتر رسانده یا خیر؟ گفت: به دلیل اینکه دستگاه خراب بوده فقط اعلام وضعیت بحرانی به جهت مشاهده غلظت و کم شدن شعاع دید افقی و دادن عدد به فرمانداری زابل صورت پذیرفته اما سرعت طوفان و اندازه شعاع دید که در محدوده فرودگاه به چه میزان بوده، را اعلام کرده‌ایم.

کارشناس اداره هواشناسی زابل، سرعت طوفان امروز چهارشنبه 25 تیرماه 93 را، 95 کیلومتر بر ساعت عنوان و شعاع دید را نیز در محدوده فرودگاه زابل 300 متر عنوان کرد و افزود: شعاع دید در مناطق مختلف منطقه سیستان متفاوت بوده و امکان کاهش شعاع افقی دید تا حد زیاد نیز دور از انتظار نیست.

رحمدل روند ادامه طوفان در این منطقه را تا روز پنجشنبه عنوان و اظهار کرد: امکان کاهش سرعت طوفان در این منطقه وجود دارد.

به گزارش ایسنا، سرعت طوفان و غلظت گرد و غبار در مناطق روستایی منطقه‌ی سیستان همواره مشکلات فراوان و بسیار زیادی را برای شهروندان سیستانی به وجود می‌آورد و زندگی را برای آن‌ها بسیار دشوارمی‌کند ولی طوفان و غلظت گرد و غبار روز گذشته و دیشب به گونه‌ای بوده که در مناطق روستایی سیستان علاوه بر کاهش شعاع دید به کمتر از 20 متر( براساس گزارشات مردمی از مناطق مختلف منطقه سیستان از جمله هیرمند، زهک و نیمروز)، در عصر دیروز، تردد وسایط نقلیه اعم از سبک و سنگین نیز با مشکل مواجه شده بود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
آلودگی هوازابل
نظر بینندگان
!
!
!