چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۵ | ۱۳۹۰/۰۳/۰۱
تجارت پررونق شارژ بی‌سیم خودرو برقی
۱۳:۱۵ | ۱۳۹۰/۰۳/۰۱
اجاره خودرو

تجارت پررونق شارژ بی‌سیم خودرو برقی

پرشین خودرو: شركت ولوو در سری جدید خودروهای برقی خود در اروپا، شارژ از طریق بی‌سیم را كه در آن برق از طریق امواج به خودرو می‌رسد، اواخر امسال شروع می‌كند

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، گزارش‌ها حاكی از آن است كه شارژ بی‌سیم خودروهای برقی تا سال 2015 تجارتی به ارزش 272 میلیون دلار خواهد بود. این امر شامل ساخت نوارهای طولانی از صفحه‌های رسانا در كف جاده‌ها و بزرگراه‌هاست كه خودروهای برقی را هنگام حركت شارژ می‌كنند یا شامل قرار ‌دادن صفحه‌های شارژ در كف محل پارك خودروهاست كه آنها را هنگامی كه رانندگان در حال خرید یا صرف غذا در رستوران هستند، شارژ می‌كنند.

این تكنولوژی در صنعت الكترونیك امر ناآشنایی نیست و شركت‌هایی نظیر "پاور مت" مصرف‌كنندگان را به كنار گذاشتن شارژ به وسیله سیم تشویق می‌كنند.

اما این تكنولوژی در ابتدای راه خود قرار دارد و می‌تواند تنها مقدار كمی برق را در یك مدت كوتاه به خودرو برساند.

این تكنولوژی ابزاری برای شارژ مغناطیسی است كه از شار مغناطیسی متغیر برای انتقال الكترون‌ها از یك منبع انرژی به یك باطری استفاده می‌كند.

شركت‌های اندكی وجود دارند كه روی توسعه‌ این موضوع كار می‌كنند. بیشتر شركت‌های خودروساز برقی برای ایجاد یك شبكه‌ از ایستگاه‌های شارژ خودرو به شركت‌های دیگر تكیه می‌كنند.

شركت ولوو اعلام كرد، این نوع از شارژ خودرو می‌تواند یك باطری خودرو برقی 24 كیلووات بر ساعت را ظرف یك ساعت و 20 دقیقه شارژ كند كه یك مزیت قابل توجه بر روش شارژ سنتی از طریق سیم به‌ حساب می‌آید.

شتر خریداران خودروهای برقی نگران این هستند كه خودروشان چه‌ مقدار توانایی حركت دارد و چه مدت طول می‌كشد تا خودروی خود را پس از خالی‌شدن باطری شارژ كنند. صفحه‌های شارژ خودرو در حال حاضر نمی‌توانند با خودروهای بنزینی كه ظرف 3 تا 4 دقیقه سوخت‌گیری می‌كنند، رقابت كنند، اما این روش جدید شارژ می‌تواند برای علاقه‌مندان به این نوع خودروها جذاب‌تر باشد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!