سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۹ | ۱۳۹۰/۰۳/۰۱
طرح نوسازی ناوگان باری ابتر ماند
۱۳:۱۹ | ۱۳۹۰/۰۳/۰۱
اجاره خودرو
در سال گذشته به دلیل عدم تعیین بودجه شفاف

طرح نوسازی ناوگان باری ابتر ماند

پرشین خودرو: اجرای موفق طرح نوسازی ناوگان تجاری تاثیر به‌سزایی بر كاهش مصرف سوخت و آلایندگی هوا خواهد داشت.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، مدیرعامل شركت بهمن دیزل با بیان مطلب بالا افزود: مهم‌ترین موضوع در اجرایی‌شدن طرح نوسازی ناوگان تجاری، تعیین بودجه شفاف و عملیاتی‌شدن آن است.

مسعود هراتی‌فر با بیان این‌كه در سال‌های گذشته نیز موضوع نوسازی ناوگان تجاری مطرح شده بود، خاطرنشان كرد: با این حال در آن زمان بودجه لازم به دلایل مختلف تخصیص نیافته و این طرح ابتر ‌ماند.

وی ادامه داد: امسال نیز برای اجرای موفق طرح نوسازی ناوگان تجاری ابتدا باید بودجه‌ آن به طور شفاف تعیین و عملیاتی شود، زیرا در این صورت می‌توان به اجرای موفق آن امیدوار بود. اجرای موفق این طرح موجب فعال‌سازی بیشتر ظرفیت تولید در تجاری‌سازان شده و در نهایت افزایش اشتغال در این بخش را به دنبال خواهد داشت.

او خاطرنشان كرد: جمع‌آوری 10 هزار دستگاه خودرو فرسوده از ناوگان تجاری كشور در سال جاری كمك زیادی به افزایش امنیت در جاده‌ها خواهد كرد، زیرا در حال حاضر خودروهای فرسوده یكی از دلایل اصلی ایجاد سوانح در جاده‌ها محسوب می‌شوند.

هراتی‌فر تصریح كرد: از آن سو این موضوع باعث كاهش مصرف سوخت شده و به همان نسبت نیز آلودگی هوا كاهش خواهد یافت.

طبق تفاهم صورت گرفته بین وزارتخانه‌های صنایع و معادن، راه و خودروسازان داخلی، طی دو سال باید 20 هزار دستگاه از كامیون‌های فرسوده با كامیونهای نو تعویض شود كه 10 هزار دستگاه آن مربوط به سال جاری است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!