پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۲۶ | ۱۳۹۳/۰۵/۰۴
خدمات‌رسانی 4500 اتوبوس در عید فطر
۱۴:۲۶ | ۱۳۹۳/۰۵/۰۴
اجاره خودرو

خدمات‌رسانی 4500 اتوبوس در عید فطر

پرشین خودرو: معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده 4500 دستگاه اتوبوس در روز عید سعید فطر به نمازگزاران خدماترسانی خواهند کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، مجتبی عبداللهی ضمن تشریح برنامه‌های شهرداری تهران به مناسبت عید فطر با اعلام این خبر افزود: خدمات‌رسانی رایگان مترو، استفاده از خودروهای ون برای جابه‌جایی نمازگزاران ازایستگاه مترو تا محل برگزاری نماز عید فطر، تهیه نقشه مصلی برای نمازگزاران، نصب 6 دستگاه تلویزیون بزرگ در اطراف مصلی ازدیگر برنامه های شهرداری تهران در این روز است.

وی ادامه داد: در روز قدس اطلاع‌رسانی جامعی برای نماز عید فطر از سوی شهرداری تهران در تمامی سطح شهر انجام شده است، به همین منظور6 دستگاه تلویزیون بزرگ در اطراف مصلی به همین منظور نصب شده است. همچنین نمازگزاران از سوی شهرداری بیمه شده‌اند و اقلام مورد نیاز آنها همچون کف پوش و موکت در محل‌های مورد نیاز تدارک دیده شده است.

معاون شهردار تهران آماده سازی مصلی امام خمینی (ره) برای برگزاری نماز عید فطر توسط شهرداری تهران را از دیگر برنامه های مدیریت شهری برای روز عید سعید فطر برشمرد و بیان کرد: خوشبختانه با تلاش های انجام شده مصلی امام خمینی(ره) از هر جهت انجام شده به طوری که داخل و اطراف مصلی جداول و فضای سبز بازپیرایی و جایگاه‌ها گل‌آرایی شده‌اند و طی 10 روز گذشته اطراف حوض مرکزی را سازمان پارک‌ها و فضای سبز ساماندهی کرده است.

عبداللهی در خصوص رنگ‌آمیزی نرده‌ها و 25 در ورودی مصلی نیز توضیح داد: لکه‌گیری محوطه داخلی با هزار تن آسفالت در مکان های مختلف مصلی جهت ترمیم در دستور کار قرار گرفته و برای مسیرهای عبور و مرور نقشه‌ای برای خیابان‌های اطراف مجموعه و درب‌های ورودی پیش‌بینی و در روز عید به نمارگزاران تحویل داده می‌شود.

وی با اشاره به نصب سرویس‌های پرتابل بهداشتی و نصب تانکرهای آب برای روز عید فطر گفت: 450 دستگاه اتوبوس از 250 نقطه شهر از ساعت 5:30 صبح نمارگزاران را به محل برگزاری مراسم می‌رسانند و در پایان مراسم نیز شهروندان را به محل‌های قبلی بازمی‌گردانند.

به گزارش ایسنا، معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اینکه سرفاصله حرکت هر قطار در صبح روز عید به 3 دقیقه خواهد رسید، یادآور شد: مترو و اتوبوس در روز عید تا ساعت 11 صبح رایگان خواهد بود و بیش از هزار دستگاه تاکسی به عنوان مکمل ناوگان اتوبوسرانی خدمات‌دهی می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در 25 نقطه مستقر می شوند، گفت: بازدیدهای مکرر 125 با نگاه ایمنی در مصلی صورت گرفته است. همچنین بیش از 22 نقطه ایستگاه پذیرایی برای نمازگزاران در نظر گرفته شده است. معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران نیز اقدامات مختلفی در ارتباط با برپایی ایستگاه های فرهنگی در داخل و خارج مصلی در نظر گرفته است.

عبداللهی با تاکید بر اینکه فضای لازم برای پارک خودروها برای این مراسم در نظر گرفته شده است، افزود: پارکینگ مجتمع امام خمینی در شمال مصلی، خیابان بهشتی در جنوب، پارکینگ بیهقی و پارکینگ بنیاد مستضعفان به شهروندان برای خدمات رسانی به نمازگزاران در روز عید پیش بینی شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه مجموعه شهرداری تهران و حوزه معاونت خدمات شهری از 24 ساعت قبل از روز عید فطر در آماده باش کامل هستند، تاکید کرد: آمادگی خدمات‌رسانی کامل به نمازگزاران را داریم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!