شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۲۲ | ۱۳۹۳/۰۵/۰۶
فک پلاک هنگام فروش خودرو ضروری است
۱۶:۲۲ | ۱۳۹۳/۰۵/۰۶
اجاره خودرو

فک پلاک هنگام فروش خودرو ضروری است

پرشین خودرو: رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان از مالکان خودرو خواست در حین فروش وسیله نقلیه ، با مراجعه به مراکز تعویض پلاک نسبت به فک پلاک ملی و نصب شماره جدید به نام خریدار اقدام کنند.

به گزارش «پرشین خودرو»، سرهنگ حسین طلایی افزود: برخی دارندگان وسیله نقلیه بدون فک پلاک خودرو هنگام فروش ، وسیله نقلیه را در اختیار خریدار قرار داده و خریدار نیز با سوء استفاده از این فرصت اقدام به انجام تخلف می کند.

وی با ذکر اینکه پلاک خودرو به مثابه کارت هویتی فرد مالک وسیله نقلیه است اظهار داشت: پلاک ، در سیستم جدید شماره گذاری خودرو تنها به شخص مالک اختصاص یافته بنابراین نباید آن را در اختیار دیگران قرار داد.

رییس پلیس راهور همدان گفت: طبق ماده 20 آیین نامه راهنمایی و رانندگی، مالکان وسیله نقلیه موظف هستند هنگام نقل و انتقال خودرو نسبت به تعویض پلاک اقدام کنند همچنین دارندگان وسیله نقلیه قبل از هر گونه نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی ابتدا باید برای بررسی اصالت وسیله نقلیه، پرداخت جریمه و دیون دولتی و تعویض پلاک به نام مالک جدید اقدام نمایند.

سرهنگ طلایی بیان کرد: در صورت نقل و انتقال دستی و قولنامه ای و تعویض نکردن پلاک وسیله نقلیه، هرگونه جرمی که با استفاده از آن خودرو رخ دهد ، زمان استعلام مالک قبلی خودرو از سوی راهور به مراجع قضایی و انتظامی معرفی می شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان به ایرنا گفت: در صورت ارتکاب تخلف منجر به نمره منفی در معابر درون شهری و برون شهری و ثبت آن توسط دوربین های ثبت تخلف سامانه اجرایی پلیس راهور این نمره را در سوابق گواهینامه مالک خودرو ثبت می کند.

وی اضافه کرد: تخلفاتی که توسط دوربین ثبت تخلفات، کنترل و جریمه برای آنان صادر می شود به آدرس مالک پلاک ارسال می شود و در صورتی که تعویض پلاک انجام نشده باشد مالک از صدور جریمه مطلع نخواهد شد.

350 دستگاه خودرو در چهار ماه نخست امسال به علت شکایت صاحبان پلاک متوقف شدند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!