سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۱۸ | ۱۳۹۳/۰۵/۱۳
ممنوعیت تردد رانندگان ایرانی در پرویزخان
۱۵:۱۸ | ۱۳۹۳/۰۵/۱۳
اجاره خودرو

ممنوعیت تردد رانندگان ایرانی در پرویزخان

پرشین خودرو: معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: تردد رانندگان ایرانی در مرز پرویزخان برای ترانزیت سوخت عراق به کشورمان ممنوع است و تنها رانندگان تانکرهای عراقی مجاز به تردد هستند.

به گزارش «پرشین خودرو»، نعمت اله نازپرورده افزود: عملیات ترانزیت سوخت از اقلیم کردستان عراق به بنادر جنوبی کشورمان از طریق مرز پرویزخان اکنون در حال انجام است.

به گفته وی، بر اساس توافق های انجام شده عملیات ترانزیت سوخت اقلیم کردستان عراق تا سقف شش هزار و 500 دستگاه تانکر ادامه خواهد داشت که تاکنون حدود چهار هزار دستگاه از این تعداد وارد کشورمان شده است.

نازپرورده بیان کرد: پس از ورود و خروج این تعداد تانکر سوخت رسان، عملیات ترانزیت متوقف می شود و از سرگیری مجدد آن بستگی به توافق مقام های دو کشور ایران و عراقی دارد.

ممنوعیت تردد تانکرهای ایرانی برای انجام ترانزیت سوخت در حالیست که تنها در مرز پرویزخان حدود یک هزار نفر در این حوزه اشتغال دارند و از این راه (رانندگی) امرار معاش می کنند.

بسیاری از اهالی شهرها و روستاهای غرب استان کرمانشاه در سال های اخیر اقدام به خرید تریلرهای مخصوص حمل سوخت ترانزیت با استفاده از سرمایه شخصی و تسهیلات بانکی کرده که در شرایط فعلی خسارت زیادی متوجه این افراد شده است.

به گزارش ایرنا، تنها در روستای حبیبوند از توابع شهرستان سرپل ذهاب 60 دستگاه تانکر حمل سوخت وجود دارد که در مجموع بیش از 120 خانوار از طریق رانندگی این تانکرها امرار معاش می کردند که با توقف عملیات ترانزیت، بیکار شده اند.

توقف عملیات ترانزیت سوخت علاوه بر افزایش بیکاری رانندگان تانکرها، مشکلات زیادی از جمله ناتوانی آنها در پرداخت اقساط تسهیلات بانکی که برای خرید این خودروها دریافت کرده اند، شده است.

عملیات ترانزیت سوخت از اقلیم کردستان به بنادر جنوبی کشورمان اواسط تیر ماه امسال بدلیل شرایط نامساعد امنیتی در عراق متوقف شده بود ولی پس از انجام رایزنی ها، مقرر شد شش هزار و 500 دستگاه تانکر ایرانی و عراقی که آنسوی مرزهای کشورمان بارگیری کرده و منتظر ورود بودند، اجازه ورود پیدا کنند.

براساس توافق انجام شده قرار بود این تعداد تانکر سوخت رسان ظرف مدت 10 روز کاری از طریق مرز پرویزخان وارد کشورمان شوند که پس از گذشت 10 روز تنها سه هزار و 600 دستگاه از این خودروها وارد کشورمان شده و محموله های خود را به بنادر جنوبی منتقل کردند.

از روز گذشته عملیات ترانزیت سوخت اقلیم کردستان عراق از این مرز برای یک مهلت محدود دیگر از سرگرفته شد تا حدود سه هزار دستگاه تانکر بارگیری شده آنسوی مرزها بتوانند محموله های خود را به بنادر جنوبی کشورمان منتقل کنند و پس از آن ترانزیت سوخت از مرز پرویزخان باز هم متوقف خواهد شد.

شهرستان قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از 27 هزار نفر جمعیت دارد، این شهرستان با 186 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق، دارای دو مرز رسمی پرویزخان و خسروی در امتداد این مرز طولانی برای انجام مبادلات تجاری و تردد مسافر است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!