جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۴۵ | ۱۳۹۳/۰۵/۱۳
اتوسرویس‌ها هزینه بروزرسانی ندارند
۱۵:۴۵ | ۱۳۹۳/۰۵/۱۳
اجاره خودرو
رییس اتحادیه اتوسرویس تهران:

اتوسرویس‌ها هزینه بروزرسانی ندارند

پرشین خودرو: رییس اتحادیه اتوسرویس تهران از کمبود پارکینگ در سطح شهر خبر داد و گفت: سرمایه گذران سرمایه خود را به جای تجهیز پارکینگ، تعمیرگاه و کارواش‌ها به سیستم‌های به‌روز در بانک‌ها سپرده گذاری می کنند.

به گزارش «پرشین خودرو»، علی‌رضا راسی اظهار کرد: به دلیل هزینه بالای تامین دستگاه‌های به روز کارواش و تعمیرگاه اکثر واحدهای صنفی همچنان از سیستم سنتی بهره می برند و این در حالی است که ارائه خدمات رفاهی در پارکینگ، تعمیرگاه‌ و کارواش‌ها در دنیا متداول است.

وی تصریح کرد: تجهیز کارواش به آخرین سیستم های روز در حدود 5 میلیارد تومان هزینه دربرخواهد داشت که در حال حاضر شرایط حکم می‌کند افراد این میزان سرمایه را در بانک برای دریافت سود ماهیانه و بدون دردسر نگهداری کنند.

او یادآور شد: در حال حاضر 100واحد پارکینگ، 150 واحد کارواش و بیش از400 واحد تعمیرگاه با جواز کسب در حال فعالیت هستند که به همین میزان واحد بدون پروانه کسب مشغول به فعالیت هستند.

راسی بیان کرد: پارکینگ‌های زیرمجموعه اتحادیه، شهرداری و ادارات حمل و نقل در حال فعالیت هستند که نرخ‌گذاری پارکینگ‌های شهرداری توسط شورای شهر و با مرجعیت نرخ‌نامه اتحادیه صورت می‌گیرد، اما پارکینگ‌های شهرداری که باید متناسب با عدم ساخت پارکینگ ساختمان تاسیس شود بسیار کم است.

وی یادآور شد: در صورت وجود دفتر درآمد و هزینه، محاسبه مالیات با توجه به آن صورت خواهد گرفت و در غیر این‌صورت مالیات بنابر نظر کارشناس تعیین می شود که هیج‌گاه دیده نشده مالیات سالجاری نسبت به سال گذشته کاهش یابد.

رییس اتحادیه اتوسرویس تهران با بیان این که اکثر واحدهای دارای جواز کسب نرخ را رعایت می‌کنند خاطر نشان کرد: هزینه ورودی و یک ساعت توقف سواری و وانت 720 تومان، موتور 150 تومان و ون و مینی‌بوس850 تومان تعیین و اعلام شده است.

او به تسنیم گفت: توقف اضافه از 6 صبح تا 8 شب هر ساعت برای وانت و سواری 250 تومان، موتورسیکلت 80 تومان و ون و مینی‌بوس 300 تومان است که توقف 8 شب تا 6 صبح هر ساعت به ترتیب 150 تومان، 45 تومان و 250 تومان مصوب شده و در کنار آن توقف شبانه روزی وانت و سواری 4500 تومان، موتورسیکلت 1200 تومان و ون و مینی‌ون 5600 تومان اعلام شده است.

نظر بینندگان
!
!
!