چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
وقت گذرانی دولت و مجلس در حاشیه خودرو
۰۹:۵۵ | ۱۳۹۳/۰۵/۱۸
اجاره خودرو
عضو هیات مدیره انجمن قطعه:

وقت گذرانی دولت و مجلس در حاشیه خودرو

پرشین خودرو: عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان ایران گفت: همه کشور درگیر قیمت‌گذاری خودرو شده‌اند در حالی که خودرو کالای انحصاری نیست.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمدرضا نجفی‌منش اظهار کرد: هم اکنون وقت زیادی از مجلس، دولت و شورای رقابت برای تعیین تکلیف قیمت خودرو گرفته می‌شود.

وی با بیان این‌که این درحالی است که به نادرست خودرو کالایی انحصاری معرفی شده است خاطرنشان کرد: هم اکنون حدود 16 خودروساز در کشور داریم و واردات خودرو نیز آزاد است.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان ایران ادامه داد: بنابراین خودرو کالای انحصاری نیست و از طریق وزیر صنعت، معدن و تجارت به شورای اقتصاد پیشنهاد کرده‌ایم که خودرو را از لیست کالاهای انحصاری خارج کنند.

وی به ایسنا گفت: در شرایطی که دولت با اجرای برنامه‌های اساسی به دنبال خروج از رکود است متاسفانه با حواشی ایجاد شده پیرامون قیمت‌گذاری خودرو، بازار رو به رشد خودروسازان داخلی با رکود مواجه شده است.

نجفی‌منش با بیان این‌که وقت دولت و مجلس به جای حواشی پیرامون قیمت‌گذاری خودرو باید صرف مسائل اساسی کشور شود تصریح کرد: متاسفانه در مورد قیمت کالاهای اساسی چون گوشت و لبنیات کسی اظهارنظر نمی‌کند اما در مورد قیمت کالایی چون خودرو همه اظهارنظر می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با تصمیم شورای اقتصاد خودرو از لیست کالاهای انحصاری خارج شود تا دیگر شاهد حواشی و اتلاف وقت نهادهای اساسی کشور برای تعیین قیمت این کالا نباشیم.

نظر بینندگان
!
!
!