سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۹ | ۱۳۹۳/۰۵/۲۴
سود تسهیلات نوسازی تاکسی‌های فرسوده 15 درصد شد
۱۲:۰۹ | ۱۳۹۳/۰۵/۲۴
اجاره خودرو

سود تسهیلات نوسازی تاکسی‌های فرسوده 15 درصد شد

پرشین خودرو: مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از کاهش سود وام تسهیلات نوسازی تاکسی‌های فرسوده از 22 به 15 درصد خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، کورش عابدینی با بیان این مطلب گفت: در دو سال گذشته به دلیل محدودیت‌هایی که در جذب خودرو برای ناوگان تاکسیرانی وجود داشت تنها خودروهای تاکسی پژو و سمند می‌توانستند ورود پیدا کنند، اما به دلیل نبود کیسه هوا برای این دو خودرو بحث ورود آنها به ناوگان تاکسیرانی متوقف شد، ضمن اینکه اتحادیه بحث خودروهای وارداتی را در نظر گرفت، اما به دلیل قیمت بالای خودروهای وارداتی و مخالفتی که با واردات خودرو وجود داشت، در نوسازی و افزایش ناوگان وقفه ایجاد شد.

وی افزود: از ابتدای سال تا ابتدای تیرماه بحث نوسازی خودروهای فرسوده در کلان شهرها و از ابتدای تیر ماه به بعد بحث نوسازی این خودروها در سایر شهرها نیزمطرح شده است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور همچنین از کاهش سود تسهیلات نوسازی تاکسی‌های فرسوده از 22 به 15 درصد خبر داد و گفت: صحبت از تسهیلات بانکی با سود 15 درصد است که البته همین رقم نیز بالاست، زیرا درآمد راننده تاکسی آن قدر بالا نیست که بتواند آن را باز پرداخت کند.

وی تصریح کرد: دستگاه‌ها و ارگانهای مربوطه وظیفه دارند جدا از شعار وظایف خود را در راستای نوسازی خودروهای فرسوده انجام دهند و اگر ارگانی وظیفه خود را بدرستی انجام ندهد، اتحادیه موظف به پیگیری خواهد بود.

به گفته عابدینی، علاوه بر نوسازی، افزایش ناوگان نیز مطرح است که در همین راستا سازمان شهرداری کشور تفاهم نامه‌ای را با گروه صنعتی ایران خودرو منعقد کرده است.

برچسب ها:
تاکسی
نظر بینندگان
!
!
!