پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
مانع تعطیلی خودروسازی ها شویم
۱۴:۴۰ | ۱۳۹۳/۰۵/۲۵
رییس انجمن همگن قطعه سازان خودرو استان البرز:

مانع تعطیلی خودروسازی ها شویم

پرشین خودرو: رییس انجمن همگن قطعه سازان خودرو استان البرز با اشاره به واردات 63 هزار دستگاه خودرو در سال گذشته گفت: واردات این تعداد خودرو گران قیمت و عمدتا لوکس به جز ضربه زدن به اقتصاد کشور و اخلال در جریان تولید، ثمری به همراه نداشته است.

به گزارش «پرشین خودرو»، علی فراهانی اظهار کرد: این روزها نمایندگان مجلس به دنبال کاهش قیمت خودروهای داخلی هستند و در حالی که بر اساس دستور شخص ریاست محترم جمهوری قرار شده یک خودروسازی دیگر در ایران راه اندازی شود، اقدام برای کاهش قیمت و افزایش واردات دقیقا بر خلاف مصالح ملی و جریان تولید است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر صنعت خودروسازی ایران وارد فضایی شده که در صورت اتخاذ تصمیمات راهبردی و اصولی به راحتی می تواند جایگاه خوبی در منطقه و جهان برای خود دست و پا کند، اما گویا عده ای به دنبال ضربه زدن به این صنعت هستند.

رییس انجمن همگن قطعه سازان استان البرز در بخش دیگری از اظهارات خود خاطرنشان کرد: ما با واردات خودرو مخالفیم و آن را زمینه ساز تعطیلی کارخانه‌ها و بیکار شدن جوانان و کارگران خود می دانیم.

فراهانی با اشاره به وجود اهداف و اغراض سیاسی در مواجهه با صنعت خودرو از سوی برخی گفت: متاسفانه عده‌ای با تحت فشار گذاشتن صنعت خودرو به دنبال امتیازگیری از این صنعت هستند که باید جلوی این اقدام آنها گرفته شود.

رییس انجمن همگن قطعه سازان استان البرز تاکید کرد: اگر قرار است اشتغال کارخانه‌ای خودروسازی و قطعه سازی کشور حفظ شود باید در این راه همه از این صنعت حمایت کنند.

به گزارش ایسنا، در تیر ماه امسال 11 هزار و 116 دستگاه انواع خودرو به ارزش 206 میلیون و 881 هزار و 170 دلار وارد کشور شد که از نظر تعداد 163 درصد و از نظر ارزش 159 درصد نسبت به تیر ماه سال گذشته افزایش نشان می‌دهد.

در چهار ماه نخست امسال نیز در مجموع 34 هزار و 134 دستگاه انواع خودرو به ارزش 683 میلیون و 706 هزار و 300 دلار وارد کشور شده است که از نظر تعداد 168 درصد و از نظر ارزش 153.92 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش نشان می‌دهد.

نظر بینندگان
!
!
!