جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۲ | ۱۳۹۰/۰۳/۰۸
عوامل اصلی در تصادفات چه هستند؟
۱۱:۲۲ | ۱۳۹۰/۰۳/۰۸
اجاره خودرو

عوامل اصلی در تصادفات چه هستند؟

پرشین خودرو: سانحه رانندگی در جاده همدان – تهران یک نفر کشته برجای گذاشت.

به گزارش «پرشین خودرو»، رئیس پلیس راه استان همدان علت بروز این حادثه را توجه نکردن راننده خودروی پیکان به جلو و برخورد او با قهوه خانه ای در جاده اعلام کرد و گفت: در این سانحه سرنشین زن 54 ساله جان باخت.

همچنین، رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راه کشور گفت: در 24 ساعت گذشته 12درصد از تصادفات جاده ای منجر به برخورد وسیله نقلیه با عابران پیاده شده است. سرهنگ مجتبی حسنی افزود: به علت فصل امتحانات تردد دانش آموزان به صورت انفرادی زیاد است و توصیه می شود رانندگان به مدارس حاشیه جاده ها توجه بیشتری داشته باشند و سرعت مجاز و مطمئنه را رعایت کنند.

وی گفت: در 24 ساعت گذشته 31 درصد از تصادفات جاده ای منجر به واژگونی وسیله نقلیه شده است.

حسنی افزود: علت اصلی واژگونی خودرو در سطح جاده ها نیز، تخطی از سرعت مطمئنه و مجاز و رانندگی با حالت خستگی و خواب آلودگی گزارش شده است.

وی اضافه کرد: رانندگان در ساعات پایانی شب به علت خستگی با این تصور که اگر با سرعت بروند زودتر به مقصد می رسند، از سرعت مجاز تخطی می کنند که این افزایش سرعت در کنار خستگی منجر به ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه و واژگونی خودرو می شود.

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راه کشور در ادامه به عمده ترین علت تصادفات جاده ای در 24 ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: نخستین علت تصادفات جاده ای تخطی از سرعت مطمئنه و مجاز است که 25 درصد از تصادفات را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: دومین عامل تصادفات جاده ای نیز بی توجهی به جلو با 22 درصد گزارش شده است.

سرهنگ حسنی گفت: سومین عامل تصادفات جاده ای انحراف به چپ گزارش شده که21 درصد از تصادفات جاده ای را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: علت 32 درصد از تصادفات جاده ای در24 ساعت گذشت سایر عوامل گزارش شده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!