سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۷:۴۹ | ۱۳۹۳/۰۶/۱۱
خودرو اسقاطی 40 میلیون ریال!
۱۷:۴۹ | ۱۳۹۳/۰۶/۱۱
اجاره خودرو
مدیرعامل اطلس خودرو مطرح کرد:

خودرو اسقاطی 40 میلیون ریال!

پرشین خودرو: قیمت خودرو اسقاطی به بیش از 40 میلیون ریال رسیده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، فرهاد احتشام زاد مدیرعامل اطلس خودرو نمایندگی رسمی کیاموتورز در ایران، با بیان اینکه از یک سال و نیم گذشته تا کنون مراتب شرایط برای واردکننده‌های خودرو سخت تر شده است، گفت: در ابتدا قرار بود متناسب با مصرف خودرو وارداتی، هزینه اسقاط ماشین‌های فرسوده به حساب ستاد سوخت واریز شود، به این معنا که به ازای هر خودرو با مصرف کمتر از 6 لیتر در 100 کیلومتر، یک خودرو فرسوده اسقاط شود، به ازای واردات خودرو با مصرف 6 تا 10 لیتر، دو خودرو و به ازای هر خودرو با مصرف بالاتر از 10 لیتر، 3 خودرو فرسوده اسقاط شود که آن زمان ارزش این خودرو ها 15 میلیون ریال بود.

تغییر اولیه قانون واردات خودرو در مهر ماه 92

وی با بیان اینکه از مهر ماه سال گذشته، دو مرتبه با تغییر قانون شماره گذاری خودرو های وارداتی مواجه شدیم گفت: در قانون مهرماه 92 اعلام شد که از این به بعد باید به جز خودروهای با مصرف کمتر از 6 لیتر، دو برابر تعداد قبلی به ازای هر خودروی وارداتی، خودرو فرسوده اسقاط شود، البته هزینه ای که برای این خودرو های فرسوده در نظر گرفته شد نیز 10 میلیون ریال افزایش داشت.

احتشام زاد افزود: به رغم خلف وعده ای که به تبع این تصمیم، ما نسبت به مشتریانمان متحمل شدیم باز هم اعتراض چندانی به مصوبه جدید نبود تا اینکه تیر ماه امسال آب پاکی را به دست وارد کننده ها ریختند.

تغییر دوباره قانون اسقاط دردسری تازه برای واردکنندگان

وی در توضیح مصوبه جدید ستاد سوخت تصریح کرد: از برج چهار امسال به ما می گویند شما باید به جای اینکه هزینه اسقاط خودرو را به حساب ستاد سوخت بریزید تا دولت خودش به عنوان متولی این کار ، اقدام به اسقاط خودرو های فرسوده کند، وارد بازار خرید و فروش اسقاطی ها شوید و خودرو فرسوده را خودتان مستقیم اسقاط کنید.

دلالان در بازار خرید و فروش خودرو های فرسوده جولان می دهند

احتشام زاد با تاکید بر اینکه این تصمیم جدید به جز این که به نفع دلالان باشد سودی برای هیچ یک از طرفین ماجرا ندارد، گفت: به گمانم لازم بود این تصمیمات با دقت نظر بیشتری اتخاذ شود چرا که از زمان تصویب این قانون یک بازار کاذب ایجاد شده که در آن دلالان، خریدار پر و پا قرص خودرو فرسوده شده اند تا این خودرو های فرسوده را با قیمتهای دلخواه به واردکننده ها بفروشند.

وی متذکر شد: امروز که من در خدمت شما هستم خودروی اسقاطی به ارزش 25 میلیون ریال را باید از دلالان به قیمت بیش از 40 میلیون ریال خریداری کنیم!

در یک ماه به هیچ عنوان امکان ثبت مشخصات خودرو وارداتی وجود ندارد

مدیرعامل کیا موتورز در ایران تصریح کرد: از طرف دیگر اعلام کردند که یک ماه فرصت دارید، اطلاعات خودروی وارداتی خود را ثبت کنید تا طی این مدت همچنان بتوانید از طریق واریز نقدی، خودرو وارداتی را شماره گذاری کنید، در صورتی که در سیستم خرید خودرو وارداتی اصلا چنین امکانی وجود ندارد.

وی تاکید کرد: عطف به ما سبق شدن این قانون در فرصت یک ماهه نیز مشکلات دیگری را برای وارد کننده ها

به وجود آورده است.

بی ثباتی تصمیم گیری های ستاد سوخت لطمه به اعتبار وارد کننده ها

وی در ادامه افزود: طبیعتا هر وارد کننده ای تعهداتی را به مشتریانش دارد، این بی ثباتی در تصمیم گیری ها موجب شده تا ما نیز نزد مشتریانمان بدحساب شویم و آنها همه این مشکلات را از چشم وارد کننده ها می بییند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
اطلس خودرو
نظر بینندگان
!
!
!