شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۳۷ | ۱۳۹۳/۰۶/۲۳
آموزش 16 هزار راننده سرویس مدرسه
۱۲:۳۷ | ۱۳۹۳/۰۶/۲۳
اجاره خودرو

آموزش 16 هزار راننده سرویس مدرسه

پرشین خودرو: معاون فرهنگی و آموزشی سازمان تاکسیرانی شهر تهران از آموزش حدود 16هزار راننده سرویس مدرسه اعم از تاکسی و غیرتاکسی خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، حسن اشتری در مورد آخرین جزئیات طرح آموزش رانندگان سرویس مدارس شهر تهران با بیان اینکه وظیفه آموزش رانندگان سرویس براساس توافقات کارگروه حمل و نقل مدارس و دانش آموزان بر عهده سازمان تاکسیرانی است، گفت: در این توافقنامه هر یک از دستگاه‌های ذیربط اعم از پلیس راهور، معاونت حمل و نقل و ترافیک، شرکت واحد و ... وظایفی بر عهده دارند که آموزش چهارساعته رانندگان نیز بر عهده سازمان تاکسیرانی گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه رانندگان سرویس مدارس در مورد روانشناسی ترافیک، اخلاق حرفه‌ای و ... آموزش‌هایی را فرا می‌گیرند؛ گفت: طرح آموزش رانندگان سرویس مدارس شهر تهران از ابتدای شهریور ماه شروع شده است که تا کنون 2000 نفر راننده تحت آموزش قرار گرفته‌اند.

اشتری با بیان اینکه گذراندن آموزش برای کسب برچسب طرح سرویس مدرسه برای رانندگان تاکسی و غیره تاکسی الزامی است، گفت: پیش بینی شده است 16 هزار نفر راننده سرویس مدرسه اعم از تاکسی و غیره تاکسی در این آموزش‌ها شرکت کنند که در فاز اول از ابتدای شهریور ماه تا مهرماه 8000 نفر مورد آموزش قرار می‌گیرد که این رقم تا اواخر مهرماه به 16 هزار راننده می‌رسد.

صدور کارت شناسایی هوشمند برای رانندگان سرویس مدارس

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه با هماهنگی‌های صورت گرفته با آموزش و پرورش برای 2000 نفر از مدیران اجرایی سرویس مدارس مستقر در مدرسه‌ها نیز کلاس آموزشی برگزار خواهد شد، گفت: همچنین در نظر داریم تا کارت شناسایی هوشمند برای رانندگان سرویس مدارس صادر کنیم.

وی با بیان اینکه در پایان کلاس‌های آموزشی برچسب سرویس مدارس به رانندگانی که دارای صلاحیت باشند، ارائه می‌شود، گفت: رانندگانی که نمره منفی نداشته باشند و جزو رانندگان پرخطر محسوب نشده و کارت معاینه فنی خودرو نیز دریافت کرده باشند، برای شرکت در کلاس‌های آموزشی به سازمان تاکسیرانی معرفی و پس از گذراندن دوره آموزشی نیز برچسب سرویس مدرسه به آنان ارائه خواهد شد.

وی در مورد کارت شناسایی هوشمند رانندگان سرویس مدارس گفت: تمامی مشخصات رانندگان سرویس مدارس در این کارت قید شده است.

وی در مورد نظارت بر رانندگان سرویس مدارس گفت: سازمان تاکسیرانی از طریق گشت‌های خودرویی نظارت بر عملکرد تاکسی‌های سرویس مدرسه را اعمال خواهد کرد اما با این حال پلیس راهنمایی و رانندگی و اداره کل مدارس آموزش و پرورش شهر تهران نیز نسبت به نظارت بر عملکرد سرویس‌های مدارس اعم از تاکسی و غیر تاکسی اقدام خواهند کرد. اما از مردم درخواست می‌شود از مدارس فرزندانشان درخواست کنند تا از رانندگان مجاز استفاده کنند.

وی با بیان اینکه کلیه آموزش‌های رانندگان سرویس‌های مدارس اعم از تاکسی و غیره تاکسی در مرکز آموزش علمی کاربردی سازمان تاکسیرانی انجام می‌شود، گفت: طی هماهنگی‌های صورت گرفته رانندگان پرخطر از طرح سرویس مدرسه خط خورده و رانندگان دیگر نیز باید علاوه بر معاینه فنی خودروی خود صلاحیت فردی مبنی بر عدم سوء پیشینه و استعلام نمره منفی را داشته باشند.

وی در پایان با بیان اینکه با آغاز فعالیت مدارس شاهد افزایش سفرهای کوتاه در شهر خواهیم بود، گفت: 4.5 میلیون نفر توسط تاکسی‌ها جابجا می‌شوند و از خانواده‌ها درخواست می‌شود نسبت به فعالیت و ایمن بودن سرویس مدارس فرزندانشان حساس بوده و به عنوان یک مطالبه از مدارس این موضوع را پیگیری کنند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!