سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۲ | ۱۳۹۳/۰۶/۲۴
اخذ مجوز مراکز اسقاط آزاد شد
۱۲:۱۲ | ۱۳۹۳/۰۶/۲۴
اجاره خودرو

اخذ مجوز مراکز اسقاط آزاد شد

پرشین خودرو: قائم مقام ستاد مدیریت مصرف سوخت با اشاره به اینکه ۱۲۶ مرکز اسقاط خودرو در کشور فعال هستند، گفت: از امروز سرمایه‌گذارانی که تمایل به ورود به فعالیت در این بخش هستند، می‌توانند برای تاسیس مراکز اسقاط خودرو جدید اخذ مجوز کنند.

به گزارش «پرشین خودرو»، سید مجتبی شفیعی در یک نشست خبری که صبح امروز در ستاد مدیریت حمل و نقل و مصرف سوخت کشور برگزار شد، گفت: ستاد در راستای توسعه کمی و کیفی مراکز اسقاط خودروهای فرسوده و به دلیل نیازی که برخی از استانهای کشور به این مراکز پیدا کرده بودند تلاش کرد تا این مراکز اسقاط خودرو را از حالت انحصاری خارج کند.

وی ادامه داد: بنابراین از همین امروز تمام سرمایه‌گذارانی که علاقمند به حضور در فعالیت در این بخش هستند می‌توانند با مراجعه به سایت ستاد مدیریت مصرف سوخت مجوز لازم را اخذ کنند.

قائم مقام ستاد مدیریت مصرف سوخت تصریح کرد: پس از اخذ مجوز و با هماهنگی لازم با پلیس راهور می‌توانند کد فعالیت خود را از ستاد دریافت کرده و فعالیت خود را در این بخش آغاز کنند.

شفیعی با اشاره به اینکه هم‌اکنون 126 مرکز اسقاط خودرو فرسوده در کشور وجود دارد، اظهار داشت: کمبود مراکز اسقاط موجب شد تا این تصمیم اخذ شود.

قائم مقام ستاد مدیریت مصرف سوخت با اشاره به واردات خودروهای خارجی خاطرنشان کرد: براساس قوانین، واردکنندگان باید به ازای واردات خودرو، خودروهای فرسوده را اسقاط کنند تا مجوز پلاک‌گذاری دریافت کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه تعداد زیادی از واردکنندگان این قانون را رعایت کرده‌ و از همین قبیل تعداد زیادی خودرو اسقاط شده‌اند اما برخی از وارد کنندگان که تعدادشان نیز کم است این قانون را رعایت نمی‌کنند و در قرارداد خود با مشتریان اسقاط خودرو فرسوده را بر عهده خریدار می‌گذارند که عملاً این کار نوعی کلاهبرداری محسوب می‌شود.

شفیعی ادامه داد: خریداران خودروهای خارجی باید مراقب باشند که زیر بار اسقاط خودرو فرسوده نروند زیرا در سایت ستاد مدیریت هیچ جایی برای خریداران در نظر گرفته نشده و کاملاً این وظیفه بر عهده وارد کننده است و اگر واردکننده‌ای تن به اسقاط خودرو فرسوده ندهد و بخواهد خودرو خارجی خود را وارد کند باید اعلام کنم این خودرو هرگز شماره‌گذاری نخواهد شد.

سید مجتبی شفیعی در ادامه با اشاره به اینکه سن خودروهای فرسوده سال گذشته از 30 سال به 25 سال تغییر کرد، گفت: ستاد فعلاً هیچ برنامه‌ای برای کاهش سن خودروهای فرسوده ندارد.

وی همچنین با اشاره به نوسازی ناوگان راهداری گفت: براساس مذاکراتی که با وزارت راه انجام شد قرار است خودروهای سنگین مخصوص راهداری که به سن فرسودگی رسیده‌اند به صورت نقدی نوسازی شوند و تمام این خودروها از خارج تأمین خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!