چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۲۴ | ۱۳۹۳/۰۶/۲۴
۱۶:۲۴ | ۱۳۹۳/۰۶/۲۴
اجاره خودرو

با ارزش ترین آثار باقی مانده از تایتانیک +تصاویر

پرشین خودرو: غرق شدن کشتی تایتانیک در حدود 100 پیش به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فجایع تاریخی شناخته می‌شود. این حادثه باعث شد تا تغییرات بسیاری در صنعت کشتی سازی رخ دهد و به شدت بر آینده سفرهای دریای اثر گذار بود.

به گزارش «پرشین خودرو»، کشتی تایتانیک در زمان خودش یکی از بهترین کشتی‌های مسافربری ساخته شده محسوب می‌شد. این کشتی گران قیمت توانست پس از اتمام ساختش به سرعت مشهور شود و افراد بسیاری بلیط اولین سفر آن را تهیه کردند. سازندگان این کشتی باور داشتند که تایتانیک به هیچ وجه غرق نخواهد شد، به همین دلیل تایتانیک به تعداد مسافران به قایق‌های نجات مجهز نشده بود. در اثر این حادثه بیش از 1500 مسافر این کشتی جان خود را از دست دادند و تنها 700 نفر از مسافران نجات پیدا کردند.

در این گزارش نگاهی داریم به تعدادی از گران‌ترین آثار کشتی تایتانیک که در حراجی‌های مختلف به قیمت بالایی به فروش رسیدند.

جعبه سیگار کاپیتان ادوارد - 40 هزار دلار

ادوارد اسمیت اولین و آخرین کاپیتان کشتی تایتانیک بود. جعبه سیگار او که در سفرهای اکتشافی به لاشه محل لاشه تایتانیک کشف شد یکی از معروف‌ترین اجناس بازیابی شده بود و توانست در حراجی سال 2012 به قیمت 40 هزار دلار به فروش رسد.

 

نقشه طبقات تایتانیک - 49 هزار دلار

یکی زا سه نقشه اصلی موجود از طراحی داخلی این کشتی در سال 2012 به قیمت 49 هزار دلار به فروش رسید. این نقشه به یک زوج که در کشتی تایتانیک حضور داشتند اهدا شده بود.

 

جلیقه نجات تایتانیک - 55 هزار دلار

یک جلیقه بسیار قدیمی و آسیب دیده از کشتی تایتانیک که از کشتی تایتانیک بازیابی شده است. هنوز به صورت دقیق مشخص نیست که این جلیقه توسط کسی در حادثه استفاده شده بوده یا خیر، با این حال فردی حاضر شد تا برای آن 55 هزار دلار پرداخت کند. در حال حاضر 6 عدد از جلیقه های کشتی تایتانیک بازیابی شده است که همگی ارزش بسیار بالایی دارند.

 

آرشیو تصاویر - 100 هزار دلار

تصاویر بسیاری از تایتانیک در طول حادثه وجود دارد اما در این میان یک عکس از همگی با ارزش‌تر است، تصویری از سخره یخی که مسئول غرق کردن این کشتی بوده است. این عکس چند روز پس از حادثه توسط چند کشتی دیگر ثبت شده است. به علت رنگ قرمزی که در قسمتی از این عکس قرار داشته احتمال می‌رود که تایتانیک در اثر برخورد با همین تکه یخ غرق شده باشد.

 

منو غذای تایتانیک - 125 هزار دلار

یک منوی ساده غذا که در رستوران کشتی تایتانیک استفاده می‌شده است. جالب است که بدانید این منو از لاشه کشتی بازیابی نشده است و یک مسافر آن را هنگام خروج از کشتی به همراه داشته است.

 

کلید مرکزی کابین‌ها - 138 هزار دلار

شاه کلید کابین‌های تایتانیک که در اختیار خدمتکار اصلی  تایتانیک "ادموند استون"  قرار داشته است. این کلید در سال‌های بعدی از بدن او بازیابی شد و به همسرش در لندن تحویل داده شد. در سال 2008 نیز این کلید به قیمت 138 هزار دلار به فروش رسید.

 

کلید دیدبانی کشتی - 147 هزار دلار

این کلید با زنجیرش به جعبه ای در دیدبانی کشتی مربوط می‌شدند که در آن یک جفت دوربین دیدبانی قرار داشت. این کلیدها در سفرهای اکتشافی از داخل کشتی بازیابی شد.

ساعت جیبی - 154 هزار دلار

یک ساعت جیبی متعلق به خدمتکار درجه یک کشتی "ادموند استون" این ساعت نیز همانند کلیدهای او از جسدش بازیابی شده بودند. این ساعت در سال 2008 در یک حراجی به قیمت 154 هزار دلار به فروش رسید.

نقشه کشتی - 362 هزار دلار

نقشه اصلی تایتانیک که این کشتی از آن ساخته شده بود، این نقشه دقیق شامل کلیه اطلاعات و اندازه های استفاده شده در ساخت کشتی است و به همین دلیل از مهم‌ترین آثار باقی مانده از تایتانیک محسوب می‌شود.

 

کلکسیون دست بندهای الماسی - 200 میلیون دلار

کشتی تایتانیک هنگامی که سفر خود را آغاز کرد مسافران بسیار زیاد و ثروتمندی را نیز به همراه داشت، به همین دلیل در سفرهای اکتشافی صورت گرفته جواهرات و آثار با ارزش بسیاری از لاشه این کشته بازیابی شد. ارزش این جواهرات گران قیمت در حدود 200 میلیون دلار بود و تعداد زیادی از آن‌ها به خانواده کشته شدگان برگشت. در میان آن‌ها معروف‌ترینشان یک دستبند الماسی بود که در سال 1987 کشف شد و به عنوان گران‌ترین جواهر کشف شده از تایتانیک شناخته می‌شود.

برچسب ها:
آثارتایتانیک
نظر بینندگان
!
!
!