دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۳ | ۱۳۹۳/۰۶/۲۵
تلاش پراید برای پناهنده شدن!/طنز
۰۹:۴۳ | ۱۳۹۳/۰۶/۲۵
اجاره خودرو

تلاش پراید برای پناهنده شدن!/طنز

پرشین خودرو: ظاهرا فراموش كردن كه یك كارخونه برای تولید خودرو فقط قطعات و مواد اولیه مصرف نمی كنه بلكه هزینه پرسنل، آب، برق، گاز، مالیات و خیلی چیزهای تحمیلی دیگه هم در تعیین قیمت خودرو نقش دارن.

به گزارش «پرشین خودرو»، كافیه بنا به دلایلی قصد مهاجرت داشته باشیم و رویای زندگی در سرزمین های دور افتاده و متمدن ما رو بدجور غلقلك بده اونوقته كه به هر دری كه بشه می زنیم تا بتونیم گرین كارت ورود به بهشت خیالی رو بدست بیاریم.

تو نوشته های قبلی خودم گفتم كه به عنوان یك خبرنگار كنجكاو با توجه به اخبار ضد و نقیض و بعضا مافیایی سایت ها و روزنامه ها به سراغ مظلوم ترین و پر خبرترین سوژه این چند وقته اخیر رفتم كه با توجه به هجمه ناجوانمردانه وارد كنندگان خودرو خارجی و دلالان این حوزه و بی مهری مجلس نشینان اینقدر معروف شده بود كافی بود اسمش رو در گوگل سرچ كنیم تا ببینیم چند تا خبر و عكس بد و خوب از ایشون رویت و فكر كنم اگر در آینده در انتخاباتی كاندیدا میشد قطعا با بالاترین رای سكاندار كمیسیونی خاص بود. بله مصاحبه با جناب پراید كه بیش از پنج میلیون دستگاه از خواهر و برادرای عزیزش مهمان خونه خیلی هاست.

مصاحبه جذاب و در عین حال دردناك و افشاگرانه ای رو با جناب پراید انجام دادم و تمام سایت ها و روزنامه ها با آب و تاب این رنج نامه رو منتشر كردند. اما غافل از اینكه این مصاحبه به مذاق مافیای واردكنندگان خودروی خارجی خوش نیومده و این عزیز دل برادر رو دزدیده و مورد شكنجه نا جوانمردانه قرار دادند. و جناب پراید هم پس از آزادی با بدنی رنجور و نا امید از احقاق حقوق از دست رفته خودش بار سفر را به نیت مهاجرت بسته و خودش رو رسونده به یه كشور اونور آبی جهت مصاحبه با سفارت یكی از بلاد كفر . منم كه از شانس برای گذروندن تعطیلات تابستونی اونورا بودم با جناب پراید مواجه شدم و چون وقت مصاحبه داشت تصمیم گرفتم باهاش به محل سفارت برم. در صف انتظار بر روی صندلی جلوی جناب پراید نشسته بودم و به قصد فضولی درب داشبورد رو باز كردم و یك پاكت بزرگ حاوی نامه ای تا شده به همراه گواهی تایید شكنجه و طول درمان با امضای اصغر مكانیك و اثر انگشت نقی صافكار و تعداد زیادی عكس از آسیب های مختلفی كه در دوران شكنجه در پاركینگ مخفی بر بدنه ، موتور ، روح و روان جناب پراید رفته بود در اون پیدا كردم.

ظاهرا این دوست ما رنج نامه ای برای خودش دست و پا كرده بود و میخواست برای محكم كاری هم كه شده اونا رو به سفارت بده و جدی جدی پناهنده بشه! عكس ها كه خیلی خیلی دلخراش بود !! یواشكی نامه رو باز كردم و شروع كردم به خوندنش كه از قضا شما هم بخونید و قضاوت كنید بد نیست:

مسئول محترم سفارت كشور اسمشو نبر

من پراید كیا با بیش از بیست و چند سال سابقه تولید و قابلیت اشتغال زایی قابل توجه در كشور ایران ، به دلیل نبود امنیت جانی از طرف مافیای قدرت و دلالای بزرگ وارد كننده خودرو و بعضی از نماینده های مجلس و نداشتن آینده ای روشن در كشور تولید كننده خودم تقاضای پناهندگی به كشور شما را دارم. از بد روزگار بعد از سالها خدمت رسانی به مردم و بدست آوردن جایزه بزرگ اشتغال زایی و رضایت مشتری ، با توجه به اینكه كیفیتم از جانب كارخانه مثل قبل رضایت بخش و همچنین بر تعداد آپشن های مورد نیازم اضافه هم شده ( كیسه هوا – ترمز ضد قفل – موتورهای جدید و ... ) به محض بالا رفتن قیمتم با توجه به تورم و افزایش قیمت مواد اولیه ساخت و تولید و رای و نظر كارشناس های شورای رقابت مورد بی مهری و حمله ناجوانمردانه از طرف وارد كننده های خودروهای گرانقیمت خارجی و برخی از نماینده های مجلس ایران قرار گرفتم و كارو را تا اونجایی پیش بردن كه منو دزدیده و مورد شكنجه های دردآوری قرار دادن كه عكس های تایید كننده این ادعای من ضمیمه میشود !! و حتی نماینده های مجلس وزیر صنایع رو كه به هواخواهی به جا و به حق از خودروساز های داخلی حرف هایی زده بود رو تهدید به استیضاح و بركناری از قدرت كردن و مدعی شدند كه قیمت تموم شده من چیزی حدود ۱۳ میلیونه نه ۲۰ میلیون و ظاهرا فراموش كردن كه یك كارخونه برای تولید خودرو فقط قطعات و مواد اولیه مصرف نمی كنه بلكه هزینه پرسنل ، آب ، برق ، گاز ، مالیات و خیلی چیزهای تحمیلی دیگه هم در تعیین قیمت خودرو نقش دارن .

در ایران مافیای واردات خودرو دست به دست هم دادن تا با ورشكسته كردن خودروسازای داخلی مانع از رشد و توسعه و رونق اقتصادی دولت و كشور بشن و با افزایش بی رویه واردات خودروهای خارجی و گرونقیمت سودهای زیادی رو به جیب زدن و دست مزد خدمت بعضی از عوامل پشت پرده رو هم نقدا پرداخت كردند.

در ایران برخی از نماینده های خاص مجلسش ورود ۷۰ هزار خودروی خارجی و خروج میلیاردها دلار ارز از كشور و همچنین خوش خدمتی برای ایجاد شغل و كار بیگانه ها رو ضایع كردن حقوق مردم نمی دونند اما برعكس بالا رفتن قیمت خودروهای تولید داخل رو از طرف خودروسازهایی كه سالهاست چراغ خونه هزاران نفر رو با اشتغال زایی روشن نگه داشتن رو خیانت به مردم و ضایع كردن حقوق شهروندی و قابل پیگیری می دونند!

در ایران دولت جدید با توجه به شرایط بد اقتصادی خودرو سازای داخلی آبرو داری میكنه ولی مافیای قدرت از خودروسازای داخلی آبرو بری می كنند. در ایران در این سالهای تحریم خودروسازای داخلی خون دل خوردن اما مافیای وارد كننده خودروی خارجی در تیرماه امسال جشن بزرگ پول دار شدنشون رو برگزار كردند. تازه وارد كننده های خودرو هم با افتخار اعلام كردن كه تا آخر امسال ۱۰۰ هزار خودروی لوكس دیگه رو وارد كشور می كنند و این یعنی روحم شاد و یادم گرامی!

خلاصه اینكه در ایران نماینده های مجلسشون به جای اینكه سعی كنن مشكلات اقتصادی مردم حل بشه و با وارد كننده های پولدار مبارزه كنن ، زورشون به خودروسازها رسیده و اونا رو مجبور به پایین آوردن بی انصافانه قیمت خودرو ها كردند. در آخر هم التماس میكنم به داد من برسید و منو پناهنده كنید.

وقتی خوندن این تقاضای پناهندگی تموم شد بغض گلوم رو گرفت و تصمیم گرفتم خودمم پناهنده بشم اما هر چی فكر كردم دیدم فعلا بهونه موجهی ندارم و بهتره ببینم این جناب پراید عزیز ما پناهنده می شه یا نه؟!

منبع: افکار نیوز

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پرايدپناهنده
نظر بینندگان
به تو چه
vote
۲
vote
۱۳۹۳/۰۶/۲۵
که چی؟
سعيد عزيزي
vote
۰
vote
۱۳۹۳/۰۶/۲۵
خيلي طنز پر محتوايي بود. جالب بود
!
!
!