شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۷:۰۹ | ۱۳۹۳/۰۶/۲۵
نامه یك كارگر خودروساز به نمایندگان مجلس
۱۷:۰۹ | ۱۳۹۳/۰۶/۲۵
اجاره خودرو

نامه یك كارگر خودروساز به نمایندگان مجلس

پرشین خودرو: کارگر یکی از شرکت های بزرگ خودروسازی کشور در نامه ای خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به انتقاد از برخی تصمیمات غیركارشناسانه در كمیسیون صنایع پرداخت.

در این نامه که نسخه ای از آن قرار گرفته آمده است:

به نام خدا

با سلام

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی نمی دانم این دردنامه و رنج نامه ای را كه امروز برای شما می نویسم خواهید خواند یا نه؟ نمی دانم آیا برای شما درد و دل یك كارگر زحمتكش و بی پشتوانه یك شركت خودروساز ارزش خواندن داشته باشد یا نه؟ نمی دانم آیا اصلا می دانید كارگر بودن و كارگر زیستن یعنی چه؟ اما در هر حال می نویسم چون خدایی هست كه اگر شما نامه ام را بی جواب گذاشتید او گریه ها و اشك های مظلوم را بی جواب نمی گذارد.

برادران و خواهران بزرگوارم انگار همین دیروز بود، روزی كه شما به مجلس راه یافتید. من و امثال من سر خوش از آنكه حقوق حقه ما به زودی به دست خواهد آمد تمام مشقات و ناملایمتی های روزگار را تا به امروز به جان خریدیم و دم بر نیاوردیم تا مبادا كم حوصلگی و اعتراض ما مانع از آن شود كه خدایی ناكرده خللی در مسیر انجام امور محوله شما پیش آید و ما شرمنده شویم.

نمایندگان محترم، ما كارگران خودروساز در این چند سال اخیر و ایامی كه خطوط تولید كارخانه ها به واسطه تحریم ها و نبود قطعات به حالت نیمه تعطیل در آمده بود با تحمل فشارهای اقتصادی و تورم افسار گسیخته ی حاكم و همچنین نبود امنیت شغلی كه دمار از روزگارمان در آورده بود ،حق اعتراض و حتی اعتصاب را برای خود محفوظ نگه داشته بودیم اما آبروداری و شكیبایی پیشه كردیم و امیدمان را از دست ندادیم و روزی كه در انتخابات مجلس رای خود را به نام شما به صندوق می انداختیم با خود رویای زندگی و فردایی زیبا تر و بهتر برای فرزندانمان را در سر می پروراندیم. رونق صنعت خودروسازی و افزایش قدرت اقتصادی ما به پشتوانه تلاش و حمایت شما نمایندگان مجلس از سیاست های اقتصادی دولت منتخب آرزویمان بود. اما هیچوقت فكر نمی كردیم فردای بهتری كه در انتظارش بودیم را مافیای اقتصادی و وارد كنندگان خودرو های لوكس و تشریفاتی نابود كنند. آری فكر نمی كردیم كه سود صبر و تحمل صادقانه ما در جیب دلالان و واسطه هایی برود كه غم نان برایشان بی معنا بوده و نابودی صنعت خودروسازی داخلی و بیكاری صدها هزار شاغل در این مجموعه رویای قدیمی شان باشد. افسوس كه تورم 50 درصدی از آن ما بود و پاداش های 100 درصدی سهم حامیان واردات خودروهای خارجی...!

به راستی مشكل مملكت ما فقط قیمت خودروهای داخلی است كه شما نمایندگان عزیز ما بهترین ایام و ساعتهای خدمت رسانی را صرف جنگ و جدل با شورای رقابت و خودروسازان داخلی می كنید؟ آیا فقط قیمت خودرو در این سالهای اخیر چند برابر شده بود؟ آیا قیمت نان و پنیر و مسكن و دلار همچنان پایین است؟ راستی می دانید بدهكاری یعنی چه؟ آیا تا به حال شرمنده همسر و فرزندانتان شده اید؟ آیا اخطاریه عدم پرداخت اقساط وام شما به درب منزل ضامنتان رفته است؟ آیا می دانید عقب افتادن اجاره خانه و ایجاد مزاحمت صاحبخانه یعنی چه؟ بی شك هیچ كدام را تجربه و لمس نكرده اید اما باور كنید ما تجربه كرده ایم و دم بر نیاوردیم.

برادران و خواهران عزیزم آیا امكان پذیر نبود به جای این همه مبارزه با خودروسازان داخلی كه سالهاست باعث اشتغالزایی صدها هزار نفر و روشن نگه داشتن چراغ خانه های ما شده اند قانونی را در مجلس به حمایت از تولیدات داخلی وضع می كردید تا سرمایه داران و مافیای قدرت و ثروت نتوانند پایه های صنایع داخلی را سست كنند و باعث ورشكستگی آنها شوند؟. آیا حقیقتا مشكل اساسی و واجب ملت ایران بالا رفتن قیمت پراید و پژو بود؟ آیا خروج میلیاردها دلار ارز به واسطه واردات خودرو به كشوری كه با تحریم ها دست و پنجه نرم می كند عقلانی و كارشناسی شده است؟ آیا تا این حد كیفیت خودروهای داخلی پایین و قیمتشان بالاست كه شما چشمهایتان را بر عملكرد مافیای واردات خودرو های لوكس و تشریفاتی ببندید؟ 2 سال است كه فرزندانم را نتوانستم حتی با اتوبوس به مسافرت ببرم، باور كنید ربطی به قیمت پراید نداشت جیبم خالی بود .

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ما امید داشتیم با حضور شما به عنوان یك ایرانی و حمایت از خودروسازان داخلی سفره ها و جیب های كارگران زحمتكش كارخانه ها رنگین تر و پر پول تر شود، اما متاسفانه با تصمیم گیری های غیر كارشناسانه این روزهای بعضی از دوستان شما در كمیسیون صنایع مجلس و عدم ممانعت جدی از صدور مجوز واردات بی رویه خودروهای لوكس و میلیاردی به داخل كشور نه تنها در آینده ای نه چندان دور سفره های ما خالی تر از قبل خواهد شد ، چه بسا مجبور شویم سفره هایمان را هم به حراج بگذاریم و به نان شب محتاج شویم!

در پایان باید بگویم سخن بسیار است و امید آنكه گوش شنوایی برای دردهای ما باشد كم، اما به هر حال امیدوارم صدای ما به گوش شما برسد. و روزی فرا برسد كه از رای دادن خودمان پشیمان نشده باشیم.

در پناه حق باشید

شهریور 93

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
نامه
نظر بینندگان
omid
vote
۰
vote
۱۳۹۴/۰۱/۰۷
این خودروساز ها هم دارن به مردم ظلم میکنن و هم به کارگرهاشون !!!
علي
vote
۰
vote
۱۳۹۳/۰۷/۰۵
اين درد نامه را هركي نوشته خيلي با سواد و پرمعلومات بوده به جاي كارگر بايد مدير عامل مي شود . عجب حيله گر هستند اين فرقون سازان . فقط ميخوام بگم به نا آقايان فرقون ساز به نا آقازاده ها حناي شما رنگ ندارد اگر نامه كارگر بود اين سات اينو منتشر نمي كرد درضمن تحريم مردم ايران بدتر از تحريمهاي خارجي هست هركه با ايران در افتاده ور افتاد
وحید
vote
۱
vote
۱۳۹۳/۰۶/۲۶
باسلام و درود آفرین بر شما
رضا
vote
۱
vote
۱۳۹۳/۰۶/۲۶
قيمت خودرو گرون بشه ميدنش به شما؟؟؟چه فيلمين اينا
دردمند
vote
۳
vote
۱۳۹۳/۰۶/۲۶
به نظر میرسه این نامه به قلم مدیر عامل کارخانه باشه تاکارگر !!!
علی
vote
۴
vote
۱۳۹۳/۰۶/۲۶
واقعا این نامه رو یه کارگر نوشته یا مشاور حقوقی یک شرکت خودروساز؟!
اميد
vote
۱
vote
۱۳۹۳/۰۶/۲۶
كاملاً حقيقت داره اين موضوع... درود
رضا
vote
۱
vote
۱۳۹۳/۰۶/۲۶
با سلام بنده دست همه قشر زحمت کش رو می بوسم و از خدا می خوام که یار و یاور انها در هر لحظه زندگی باشه خوبه که مجلسیها همراه با دولت با وضع قوانین مناسب پشتوانه تونها باشه. اما یه سئوال از این کارگر شریف دارم من نمی دونم که این نامه واقعا نوشته این کارگر عزیز هست یا نه چون بیشتر به ادعا های تموم نشدنی شرکتهای خودرو سازی می مونه...... در مسئله واردات خودرو من اصلا کاری به اینکه کی خودرو وارد می کنه ندارم حال مافیای خودرو یا غیر اخه شما بگید با این همه موانع وانواع ممنوعیت وتعر فه و عوارض مختلف در سال مگه چند تا خودرو خارجی وارد کشور میشه نهایتا بشه 50 هزار که 5درصد تو لید داخل هم نمیشه تازه بازار هدف اونها هم با هم فرق میکنه در ثانی دیگه همه از اوضاع خودروسازی تو کشور ما خبر دارن بعد از 50 سال مهلت نولیدات کارخونه ها مشخصه فقط یا سئوال ایا تا بحال دیدید کسی با خودرو خارجی کشته شده
علیرضا
vote
۱
vote
۱۳۹۳/۰۶/۲۵
این اصلانامه یک خودروساز نیست بلکه الان که خودروسارهاازازادسازی ورودخودروهای خارجی برای ورود پایه های امپراطوری انحصارگرانه تولیداتشان به لرزه افتاده بااین شیوه های شانتاژگرایانه دارند مظلوم نمایی میکنند
سيد جواد علي پناه
vote
۵
vote
۱۳۹۳/۰۶/۲۵
درود بر شماچه عجب يه نامه هم انتشار داديد؟ خيلي خوب جوابنماينده ها رو داده اين بنده خدا حقيقت هميشه تلخ و دردناك بوده و هست. پاينده باشيد
!
!
!