پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۵ | ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
چرخ صنعت كشور به گردش در آمد
۱۰:۵۵ | ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
اجاره خودرو
با پیشرفت اخیر ایران خودرو؛

چرخ صنعت كشور به گردش در آمد

پرشین خودرو: ایران خودرو یكی از 10 شركت برتر تولیدی ایران است كه هر اقدام آن در اقتصاد كلان كشور و شاخص های اصلی آن تاثیر مستقیم دارد.

به گزارش «پرشین خودرو»، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و دبیر كل خانه كارگر در دیدار با مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، ضمن بیان این مطلب و تحسین تحولات و پیشرفت های صورت گرفته در ماه های اخیر در ایران خودرو گفت: باید در كارخانه‌های خودروسازی و در راس آنها ایران خودرو به روی مردم باز باشد تا آنان از نزدیك با تلاش هایی كه در این جا صورت می گیرد آشنا شوند و به استفاده از محصولات داخلی ترغیب شوند.

وی بر لزوم حمایت از خودروسازی و تولید ملی تاكید كرد و گفت: تا 10 سال پیش تعرفه واردات خودرو 200 درصد بود و رسیدن آن به میزان كم تر از 100 درصد در سال های اخیر جای تاسف دارد. وی تاكید كرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری،‌ مجلس به دنبال وضع تعرفه بالا برای واردات خودروهای لوكس و گران قیمت است.

محجوب اظهار كرد: ما ایرانی هستیم و باید مصرف كالا و محصول ایرانی را در اولویت قرار دهیم و به آن افتخار كنیم.

وی امنیت شغلی كارگران را عامل مهمی در موفقیت سازمان برشمرد و گفت: در ایران خودرو به خصوص در یك سال اخیر تلاش های زیادی برای افزایش رضایت‌مندی كارگران صورت گرفته كه جای تقدیر دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: مدیرعامل ایران خودرو به عنوان مدیری با تجربه مسایل معیشتی كارگران را درك می كند و درحال حاضر نیز گام های بلندی برای رضایت آنان برداشته است.

وی خاطرنشان كرد: با توان‌مندی های موجود، ایران خودرو در دستیابی به اهداف تعیین شده و جلب رضایت حداكثری مشتریان و تنظیم بازار خودرو و تمامی ذی‌نفعان موفق خواهد شد.

دبیركل خانه كارگر درپایان تصریح كرد: كسانی كه در مجموعه ایران خودرو مشغول به كار هستند و معاش آنان از این شركت بزرگ تامین می شود باید نسبت به آن تعصب داشته و مدافع كار خود باشند. نباید تولید ملی تهدید شود و همه باید مبلغ محصول ملی باشند.

كیفیت محوری جایگزین تیراژ محوری شود

هاشم یكه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در این دیدار پیشرفت های اخیر ایران خودرو را مرهون كار جمعی تمامی كاركنان اعم از كارگران خطوط تولید، كارشناسان و مدیران دانست و گفت: اعتقاد من این است كه كارخانه باید پیشرفت كند و كارگران هم از مزایای این پیشرفت منتفع شوند.

وی افزود: سه گروه مشتریان،‌ سهامدارن و كاركنان ذی‌نفعان ایران خودرو هستند و در این بین كاركنان مجموعه ذی‌نفع اصلی سازمان محسوب می شوند چون رضایت آنان رضایت مشتری نهایی محصولات را درپی خواهد داشت.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو دست یابی به هدف تولید امسال یعنی 600 هزار دستگاه را بدیهی دانست و گفت: كارگر باید فكر و ذهنش از تیراژ محوری به به سمت كیفیت محوری حركت كند.

یكه زارع افزود: در ماه های اخیر ایران خودرو نسبت به مدت مشابه سال گذشته 140 درصد رشد تولید داشته كه این امر مرهون تلاش های شبانه روزی جهادگران سنگر تولید است.

وی درباره داخلی سازی تامین قطعات گفت: در گذشته میانگین تولید روزانه دوهزار و 700 دستگاه بود كه از این تعداد هزار و 800 دستگاه با تامین از منابع داخلی و بقیه به صورت سی كی دی تولید می‌شد. درحال حاضر كل تولید روزانه كه معادل دو هزار و 400 دستگاه است به صورت كامل از منابع داخلی تامین می شود.

یكه زارع از ساماندهی و به روز شدن پرداخت به قطعه سازان خبر داد گفت: قطعه سازان باید تقویت شوند و اشتغال جوانان كشور ادامه یابد كه خود نتایج مثبتی برای اقتصاد كشور خواهد داشت.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به این كه با برنامه ریزی های دقیق در تامین و تولید از 16 فرودین امسال تاكنون خودروی ناقصی در ایران خودرو تولید نشده است افزود: 80 هزار خودروی ناقص كف كارخانه نیز به صفر رسیده است.

یكه زارع اظهار كرد: ایران خودرو درحال حاضر مشكلی در تیراژ تولید ندارد و فعالیت های اصلی خود را بر چهار محور كیفیت، خدمات پس از فروش، صادرات و توسعه محصول متمركز كرده و نتایج آن در آینده مشخص خواهد شد.

وی اظهار امیدواری كرد: برند ایران خودرو باید در بازار داخلی و در سطح جهان به عنوان برند برتر معرفی شود و خودروسازان خارجی را برای رقابت در قیمت و كیفیت به چالش بكشد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!