دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۴ | ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
ادعای نوبخت درباره واردات خودروهای بالای 2500 سی سی
۱۳:۱۴ | ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
اجاره خودرو

ادعای نوبخت درباره واردات خودروهای بالای 2500 سی سی

پرشین خودرو: سخنگوی دولت گفت:‌ ورود ۱۳۳ دستگاه خودرو بالای ۲۵۰۰ سی‌سی با مجوز دولت نبوده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت ظهر امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران اظهارداشت: همان طور که می دانید واردات خودرو با حجم موتور بالای 2500 سی سی که به خودروهای لوکس معروف هستند ممنوع شده مگر مواردی که هیات وزیران اجازه ورود خودرو با این حجم موتور را داده باشد.

نوبخت ادامه داد: در 10 روز اخیر صدا و سیما برنامه های مختلفی نمایش داد و با نشان دادن ماشین های لوکس در بنگاهها و طرح این سئوال که این خودروها از کجا می آید به نوعی به بیان تفاوت ها و تبعیض ها پرداخت.

وی افزود: همه ما مخالف تردد این خودروها هستیم و از نظر فرهنگی هم قبول نداریم که چنین خودروهایی در کشور مورد استفاده قرار گیرد اما اینکه چگونه این خودروها وارد کشور شده مسئله ای است که همواره مجریان صدا و سیما هم به انعکاس آن اقدام کرده اند.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوی ادامه داد: در جلسه امروز هیات وزیران از رئیس گمرک خواسته شد امشب یا فرداشب در برنامه تلویزیونی آمار واردات خودروی لوکس به کشور را بیان کرده و عنوان کند که خودروها از چه مسیری وارد کشور شدند.

نوبخت با اشاره به آمار واردات خودروی لوکس به کشور از سال 88 گفت: در سال 88، 31 هزار و 312 دستگاه خودرو با حجم موتور بالای 2500 سی سی، در سال 89 ، 23 هزار و 763 دستگاه، در سال 90 ، 18 هزار و 604 دستگاه، در سال 91، 16 هزار و 239 دستگاه، در سال 92، 4 هزار و 15 دستگاه و در سال 93، 133 دستگاه خودروی لوکس وارد کشور شده است.

وی افزود: این 133 دستگاه خودرو به تفکیک، مشخص و اسناد آن موجود است که مجوزهای آن از سالهای گذشته صادر شده و هیچ کدام مصوبه دولت یازدهم نبوده است.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: هیات وزیران در این ایام اجازه واردات خودروهای خارجی با حجم موتور بالای 2500 سی سی را صادر نکرده است و خودروهایی که وارد شدند برای اقشار خاص یا برای ساکنین برخی جزایر و یا به خاطر قهرمان آفرینان بوده است که رئیس کل گمرک در جلسه امروز هیات وزیران به طور کامل به آن اشاره کرد.

نوبخت ابراز امیدواری کرد که به هیچ وجه خودروی لوکس وارد کشور نشده و خودروی ملی یا خودروهای داخلی مورد حمایت قرار گیرد.

وی گفت: رویکرد دولت واردات خودروی لوکس با حجم موتور بالا و در سطح موجود نبوده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!