چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۴۷ | ۱۳۹۳/۰۶/۳۱
دفاع مشاور وزیر صنعت از افزایش واردات خودرو
۱۰:۴۷ | ۱۳۹۳/۰۶/۳۱
اجاره خودرو

دفاع مشاور وزیر صنعت از افزایش واردات خودرو

پرشین خودرو: در حالیکه برخی فعالان صنعت خودرو و قطعه از افزایش واردات خودرو به کشور انتقاد کرده‌اند مشاور خودرویی وزیر صنعت، معدن و تجارت از این موضوع دفاع می‌کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، روند واردات انواع خودرو به کشور در چند سال اخیر صعودی بوده است. در سال جاری نیز واردات خودرو به کشور بیش از دو برابر شده است.

در این زمینه آمارها حاکی از واردات حدود 44 هزار دستگاه خودروی سواری در پنج ماهه نخست سال جاری است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 143 درصد افزایش نشان می‌دهد.

در این شرایط چندی پیش دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور از ارائه طرح "مدیریت واردات خودرو" به وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد. به گفته آرش محبی‌نژاد، قطع واردات خودرو از کشورهای تحریم کننده ایران و حمایت از تولید خودروی داخلی از جمله اهداف ارائه این طرح بوده است.

همچنین در این طرح پیشنهاد شده که بخشی از عوارض واردات خودرو به حمایت از صنعت خودروی داخلی اختصاص یابد که در این راستا پیشنهاد تشکیل صندوق حمایت از تولید خودروی داخلی مطرح شده است.

در این باره مشاور خودرویی وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به اینکه خودروسازان و قطعه‌سازان از افزایش واردات خودرو به کشور ابراز نگرانی کرده و آن را به صلاح تولید ملی نمی‌دانند، موضع شما در این باره چیست؟ اظهار می‌کند: در این زمینه من می‌گویم که رقابت چیز خوبی است.

بیوک علیمرادلو با تکرار این جمله که رقابت چیز خوبی است، اظهار می‌کند: واردات خودرو خوب است چون رقابت ایجاد می‌کند.

به گزارش ایسنا، دفاع مشاور خودرویی وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش واردات خودرو به کشور در حالی است که برخی کارشناسان نیز معتقدند دولت باید برای تامین حقوق مصرف‌کنندگان خودرو با کاهش تعرفه، زمینه افزایش واردات خودرو به کشور را فراهم کند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!