دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۳۹ | ۱۳۹۳/۰۶/۳۱
خودروهای دو دیفرانسیل به موزه می روند
۱۳:۳۹ | ۱۳۹۳/۰۶/۳۱
اجاره خودرو

خودروهای دو دیفرانسیل به موزه می روند

پرشین خودرو: موزه خودروهای تاریخی ایران به مناسبت روزجهانی گردشگری 4 مهر ماه سال جاری «گردهمایی خودروهای دو دیفرانسیل » را برگزار می کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، گردهمایی خودروهای دو دیفرانسیل روز جمعه 4 مهر ماه از ساعت 17 تا 20 عصر در محل موزه خودرو های تاریخی ایران واقع در کیلومتر 11 جاده مخصوص کرج نبش خیابان 25 برگزار می شود.

تورج حسینی رئیس موزه خودرو های تاریخی ایران ضمن دعوت از دارندگان خودرو دو دیفرانسیل جهت حضور در این برنامه، شرکت در همایش را برای علاقه مندان رایگان اعلام کرد.

موزه خودرو های تاریخی ایران خودروهای قدیمی و با ارزشی دارد یكی از این خودروها متعلق به ناصر الدین شاه قاجار است به نام کالسکه ناصری این كالسكه قدیمی ترین کالسکه سلطنتی در کشور است. این کالسکه به سفارش ناصرالدین شاه قاجار در کارگاه «واگن فابریک» در وین، حدود ۱۲۰ سال پیش ساخته شد.

به گزارش مهر، این کارگاه، کالسکه های سلطنتی زیادی را برای دربار پادشاهان مختلف در سراسر جهان ساخته و هنوز هم به فعالیت خود ادامه می دهد. رنگ اولیه کالسکه لاکی و زرشکی بوده که در دوره پهلوی به رنگ مشکی و طلایی درآمده است. در همین كالسكه بود كه ناصرالدین شاه قاجار ترور شد.

برچسب ها:
خودروموزه
نظر بینندگان
!
!
!