شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۵ | ۱۳۹۳/۰۷/۰۴
شماره‌گذاری برخی خودروهای سواری متوقف شد
۱۰:۳۵ | ۱۳۹۳/۰۷/۰۴
اجاره خودرو

شماره‌گذاری برخی خودروهای سواری متوقف شد

پرشین خودرو: مشاور انجمن خودروسازان ایران از توقف شماره‌گذاری برخی خودروهای سواری داخلی به دلیل نداشتن کپسول آتش‌نشانی خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، داوود میرخانی رشتی، با اعلام این خبر اظهار کرد:‌ از ابتدای مهر شماره‌گذاری برخی خودروهای سواری داخلی به دلیل اجرایی شدن استاندارد اجباری نصب کپسول آتش‌نشانی، متوقف شده است.

وی با بیان این‌که سایپا از جمله شرکت‌هایی است که شماره‌گذاری محصولات آن متوقف شده است، خاطرنشان کرد: ایران خودرو اما با ارائه جدول زمان‌بندی برای نصب کپسول مهلت جدیدی گرفته و محصولات آن همچنان شماره‌گذاری می‌شود.

مشاور انجمن خودروسازان ایران ادامه داد: تصویب و اجرای استاندارد اجباری نصب کپسول آتش‌نشانی درخودروهای سواری در حالی است که در هیچ کجای دنیا این کار اجباری نیست و اصلا مشخص نیست به چه دلیل چنین استانداردی تصویب شده است.

وی افزود: ما به این استاندارد معترض هستیم و اعتراض خود را در شورای سیاست‌گذاری خودرو نیز مطرح کرده‌ایم و قرار شده این موضوع در شورای عالی استاندارد پیگیری شود.

میرخانی رشتی با بیان این‌که با توجه به اجباری نبودن نصب کپسول آتش‌نشانی در جهان، خودروهای وارداتی نیز دارای این کپسول نیستند، تصریح کرد: با این حال خبری در رابطه با توقف شماره‌گذاری خودروهای وارداتی منتشر نشده و خودروسازان داخلی با این مشکل مواجه هستند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
شماره گذاری
نظر بینندگان
مهرداد
vote
۰
vote
۱۳۹۳/۰۷/۰۴
همین روزهاست که قیمت خودرو به خاطر این موضوع افزایش داشته باشد؟خودرو ساز ها که از این موضوع خوشحال می شوند.
!
!
!