جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۹ | ۱۳۹۳/۰۷/۰۸
وانت پیکان از چرخه تولید خارج می شود
۱۲:۰۹ | ۱۳۹۳/۰۷/۰۸
اجاره خودرو
تا پایان امسال

وانت پیکان از چرخه تولید خارج می شود

پرشین خودرو: وانت پیکان از اسفند امسال از چرخه تولید شرکت ایران خوردو خارج خواهد شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، کیوان وزیری، مدیر نظارت و اجرای استانداردهای ایران خودرو اظهار کرد: میزان کاهش مصرف سوخت محصولات ایران خودرو در سال های اخیر بین ١٠ تا ١٥ درصد کاهش یافته است و در این مسیر تولید وانت پیکان از اسفند ماه به طور کامل متوقف خواهد شد.

وی مصرف سوخت محصولات ایران خودرو را بسیار نزدیک به رویکرد جهانی کاهش مصرف و حفظ منابع انرژی به ویژه سوخت های فسیلی دانست و گفت: در صورتی که عرضه بنزین یورو ٤ افزایش یابد سطح کمی و کیفی خودروها از نظر استانداردهای جهانی به حد مطلوبی خواهد رسید.

وزیری، با اشاره به لزوم تعویض کاتالیست و کنیستر خودروها پس از اتمام عمرمفید آن گفت: عمرمفید کاتالیست (جاذب گازهای خروجی) و کنیستر (جاذب بخارات بنزین) ٦٠ تا ١٠٠ هزار کیلومتر، با توجه به کیفیت سوخت و کارکرد صحیح موتور خودرو است.

وی تاکید کرد: لازم است بازرسی این دو قطعه نیز در معاینات فنی ادواری خودروها قرارگیرد تا در صورت نیاز مشتریان نسبت به تعویض آنها اقدام کنند.

به گزارش موج، میانگین مصرف وانت پیکان درخارج و داخل شهر به ترتیب ٨,۵٣ و ٢.۵۴ لیتر در صد کیلومتر است، همچنین حد آلایندگی گازمونوکسید کربن در این خودرو با وجود مبدل کاتالیزوری ۲.۲ gr/km است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!