جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
پرشین خودرو
تایر 3برابر بیشتر از نظر مسوولان گران شد
۱۱:۵۸ | ۱۳۹۰/۰۳/۱۷

تایر 3برابر بیشتر از نظر مسوولان گران شد

پرشین خودرو: با وجود تاکید مسوولان بر افزایش هشت درصدی قیمت لاستیک خودرو پیگیری های خبرنگار ما از گرانی تا 25 درصدی قیمت این کالا در بازارهای مصرف خبر می دهد.

به گزارش «پرشین خودرو»، اگر چه حدود یک هفته قبل معاون وزیر بازرگانی و رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان از تصویب افزایش قیمت هشت درصدی لاستیک خودرو خبر داد، اما نمودار روند رو به رشد قیمت ها در بازار نه تنها از گرانی سه برابری قیمت لاستیک خبر‌ می‌‌دهد بلکه مدت زمان رشد قیمت‌ها را نیز مربوط به 40 روز قبل عنوان می‌کند.

یکی از فعالان بازار لاستیک با تایید افزایش تا 25 درصدی قیمت ها در این بازار به خبرنگار ما گفت: از حدود 40 روز قبل روند صعودی قیمت انواع لاستیک خودرو در بازار آغاز شده است.

مهدی ابوالحسنی اظهار داشت: طی این مدت بهای انواع لاستیک ایرانی بین 20 تا 25 درصد افزیش یافته است و این احتمال وجود دارد که واردکنندگان نیز به پیروی از تولیدکنندگان داخلی قیمت لاستیک های خارجی را بالا ببرند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال طی این مدت قیمت لاستیک 14 بازر 22 هزار تومان گران شده و از 93 هزار به 115 هزار تومان رسیده است.

به گفته وی بازار لاستیک خودرو در حال حاضر در رکود به سر می برد و به دلیل افت قدرت خرید مردم، خرید و فروش چندانی در این بازار صورت نمی گیرد.

نظر بینندگان
مجید لطفی
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۰۳/۱۷
تا کی مردم باید تاوان نظرات غیرکارشناسانه مسولین را بدن؟ همینطوری میشه که تو بازار هر کی به هر کی میشه دیگه
مهدی
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۰۳/۱۷
ما حاضریم تایر های ایرانی رو دو برابر هم بخریم. اما تو رو به خدا یه فکری به حال این تایرهای آشغال چینی بکنید
!
!
!