جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۲ | ۱۳۹۳/۰۷/۱۵
مذاکره در پاریس برای بازگشت پژو به ایران
۱۴:۳۲ | ۱۳۹۳/۰۷/۱۵
اجاره خودرو

مذاکره در پاریس برای بازگشت پژو به ایران

پرشین خودرو: جمعه گذشته یکی از سخنگوهای گروه PSA اعلام کرد که کارلوس تاوارس، رئیس هیئت مدیره این گروه با مسئولین بلند پایه ایرانی در پاریس دیدار کرده است تا در زمینه بازگشت احتمالی خودروساز فرانسوی به ایران صحبت کنند.

به گزارش «پرشین خودرو»، PSA فعالیت های خود در ایران را بدنبال تشدید تحریم های بین المللی علیه تهران در فوریه 2012 قطع کرد.

سخنگوی گروه PSA به خبرگزاری فرانسه تاکید کرد که کارلوس، تاوارس رئیس هیات مدیره و ژان کریستف کمار، مدیر منطقه خاورمیانه و آفریقای گروه PSA با محسن صالحی نیا، معاون وزیر صنایع ایران و هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو در حاشیه نمایشگاه بین المللی خودرو پاریس دیدار کردند.

وی اشاره کرد: آنها دورنمای یک همکاری استراتژیک مبنی بر ایجاد یک جوینت ونچر (همکاری مشترک) در ایران را مورد بررسی قرار دادند.

در ماه جولای گذشته گروه PSA اعلام کرده بود که در حال ادامه مذاکرات خود است تا فعالیت های خود در ایران را از سر گیرد.

بر اساس گزارش فرانس پرس، مذاکراتی میان ایران و گروه 5+1 در جریان است تا راهکاری برای پرونده هسته ای این کشور که 10 سال است روابط بین المللی را با مشکل مواجه کرده یافت شود. گروه 5+1 و ایران در جولای گذشته وعده 24 نوامبر آینده را برای حصول به نتیجه نهایی معین کرده بودند. مسئله غنی سازی اورانیوم وبرداشتن تحریم های اقتصادی و مالی بین‌المللی موضوعات مورد اختلاف دو طرف است.

به گزارش ایسنا، پژو یکی از همکاران مهم ایران خودرو برای تولید بومی خوردوهای 405 و 206 بود. این خودروساز سهم بزرگی از بازار خودروی ایران را در اختیار دارد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مذاکرهپژو
نظر بینندگان
!
!
!