دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۵۳ | ۱۳۹۳/۰۷/۱۵
جایگزینی تاکسی های فرسوده با گازسوز
۱۴:۵۳ | ۱۳۹۳/۰۷/۱۵
اجاره خودرو

جایگزینی تاکسی های فرسوده با گازسوز

پرشین خودرو: مدیر بهینه سازی انرژی در بخش حمل و نقل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: طرح جایگزینی 140 هزار تاکسی فرسوده با تاکسی های پایه گازسوز در قالب پروژه های بند 'ق' تبصره 2 بودجه سال 1393 توسط شرکت بهینه سازی مصرف سوخت نهایی و جهت تصویب به شورای اقتصاد ارایه شده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، ناصر اسماعیل زاده اظهار داشت: این طرح با هدف کاهش مصرف بنزین و یا ارتقا راندمان پیمایش تاکسی های فرسوده موجود بنزینی و یا دوگانه سوز از طریق جایگزینی 60 هزار دستگاه تاکسی تمام گازسوز ون و 80 هزار تاکسی سواری و اسقاط همان تعداد تاکسی فرسوده اجرا خواهد شد.

مدیر بهینه سازی انرژی در بخش حمل و نقل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت افزود: طبق برآورد انجام شده با اجرای کامل این طرح حدود 3200 میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه جویی خواهد شد که از این طریق حداقل 1.54 میلیون تن از انتشار گازهای گلخانه ای کاسته خواهد شد.

وی تأکید کرد: ارزش صرفه جویی حاصله از جایگزینی 140 هزار تاکسی فرسوده با تاکسی تمام گاز سوز، یک میلیارد و 42 میلیون دلار در دوره اجرا تا پایان بازپرداخت طی سالهای 1393 تا پایان 1400 برآورد شده است.

مدیر بهینه سازی انرژی در بخش حمل و نقل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت خاطرنشان کرد: مجموع هزینه سرمایه گذاری مورد نیاز جهت اجرای کامل طرح و سقف تعهد دولت بالغ بر یک میلیارد و 42 میلیون دلار برآرورد شده که از محل منابع ناشی از صادرات بنزین صرفه جویی شده به شرکت های سرمایه گذار طرح پرداخت خواهد شد.

اسماعیل زاده در خصوص تعهدات بازپرداخت هزینه ها به سرمایه گذار، اظهار داشت: تعهدات این طرح متناسب با پیشرفت فیزیکی اجرای طرح با اعلام اتحادیه تاکسیرانی های کشور و تأیید وزارت نفت، در سررسیدها از سوی شرکت ملی نفت ایران، از محل صادرات سوخت مایع صرفه جویی شده تا سقف 1042 میلیون دلار به حساب اتحادیه تاکسیرانی های کشور واریز می شود.

وی افزود: سپس از آن محل در وجه شرکتهای سرمایه گذار مجری طرف موافقتنامه ها که به تأیید وزارت نفت رسیده باشند پرداخت خواهد شد.

به گزارش شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، اسماعیل زاده اظهار داشت: اگرچه خودروسازها تاکنون نتوانسته اند در بهبود تولیدات خود موفق باشند و برای تولید خودروهای هیبریدی و برقی نیز فعالیتی نشده اما با توجه به مذاکرات خودرو سازها برای انتقال دانش فنی خودروهای برقی و یا انجام تغییرات در طراحی خودرو جهت افزایش میزان پیمایش خودرو هایی که از سوخت سی.ان.جی استفاده می کنند، امیدواریم قابلیت اجرایی شدن طرح در آینده ای نزدیک فراهم شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!