یكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
رونمایی ونتوری از یک الکتریکی آفرود
۲۳:۳۳ | ۱۳۹۳/۰۷/۱۵
اجاره خودرو

رونمایی ونتوری از یک الکتریکی آفرود

پرشین خودرو: ونتوری فرانسوی از یک خودرو مینی آفرود رونمایی کرده است که دارای ظرفیت دو سرنشین بوده و دارای موتور تمام الکتریکی است.

به گزارش «پرشین خودرو»، خودروساز فرانسوی سازنده خودروهای الکتریکی وینتوری در نمایشگاه خودرو پاریس ۲۰۱۴ از یک مدل اختصاصی ۲۹۰ هزار پوندی و با تیراژ تنها ۲۵ عددی رونمایی کرد.

venturi-america-2014-002
این مدل که America نام دارد یک کراس اوور دو سرنشین بوده و نیمه اسپرت نیمه بوگی است که برپایه مدل عرضه شده در ۲۰۱۲ بنا شده است که طراحی مدل جدید بیشتر بر اساس عرضه یک مدل الکتریکی آف رود جاده خاکی بوده است.
این خودرو دارای یک موتور الکتریکی ۳ بخشی با قدرت پیشرانه ۴۰۰ اسب بخاری و ۳۵۴ پوند بر فوت نیروی گشتاور است که بدین ترتیب آمریکا را قادر خواهد ساخت تا دارای شتاب صفر تا صد در ۴٫۵ ثانیه و رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت در ۱۴ ثانیه است.

venturi-america-2014-003
این محصول ونتوری دارای یک پک باتری ۵۳ KwH است که با یک بار شارژ می‌تواند تا ۲۵۰ کیلومتر به مسیر خود ادامه دهد و برای فول شارژ شدن نیز به زمانی در حدود ۳٫۵ ساعت نیازمند است.
ابعاد این خودرو در حدود ۴۱۲۵ میلی متر طول، ۱۴۵۰ میلی مترارتفاع و ۲۰۶۰ میلی متر عرض است که بدین ترتیب آمریکا را کوتاه تر و پهن تر و سبک تر از فولکس واگن گلف قرار داده است.
بدنه خودرو از فیبر کربن تشکیل شده است و دارای یک شاسی کولار و آلومینیوم لانه زنبوری است که باعث محدود شدن وزن آن به زیر ۱۵۲۵ کیلوگرم شده است که بدین ترتیب تشکیل یک خودرو جمع و جور با استفاده از مواد سبک وزن را داده است.

venturi-america-2014-004
به گزارش خودروسازی، ونتوری پذیرش سفارش برای این خدور را در زمانی که این مدل را در رقابت‌های فرمول الکتریکی در ماه آینده در موناکو به نمایش گذاشت آغاز خواهد کرد و تولید آن نیز در کارخانه لامانش انجام خواهد شد و تحویل به مشتریان نیز در موناکو صورت خواهد گرفت.

برچسب ها:
رونماییونتوری
نظر بینندگان
!
!
!