شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
بازگشت پژو به آمریکا
۲۲:۱۳ | ۱۳۹۳/۰۷/۱۶
اجاره خودرو

بازگشت پژو به آمریکا

پرشین خودرو: خودروساز فرانسوی پژو قصد دارد خودروهایش را در آمریکا بفروشد و اصلی‌ترین کاندید برای این منظور برند دی اس است.

به گزارش «پرشین خودرو»، ایو بونفون، مدیر عامل برند دی اس پژو که خودروی مفهومی "دیوین" را در نمایشگاه خودروی پاریس رونمایی کرد در این باره اظهار کرد: این شرکت به دنبال تبدیل دی اس به یک برند لوکس جهانی است و دستیابی به این منظور بدون فتح بازار کار آمریکا ممکن نیست.

دی اس نام خود را از سیتروئن دی اس کلاسیک گرفته است که طراحی و مهندسی خودروی فرانسه را به مدت چندین دهه تعریف کرد. پژو سیتروئن که شامل برندهای پژو و سیتروئن است برند دی اس را در سال 2010 ایجاد کرد و این برند به طور غیرمنتظره ای موفق ظاهر شد.

پنج مدل کنونی این برند پلتفرم‌ها و سیستم‌های مکانیکی مشترکی با خودروهای پژو و سیتروئن دارند اما به دلیل ظاهرشان که آنها را خاص می‌سازد به قیمت بالاتری فروخته می‌شوند. دی اس 500 هزار دستگاه خودرو فروخته که تقریبا همه آنها در اروپا و چین به فروش رفته اند.

به گزارش ایسنا، با اینهمه خودروهای کنونی دی اس ظاهر خوبی دارند اما از عملکرد یا لوکس برای رقابت در قاره آمریکا بی‌بهره هستند که تلاش پژو سیتروئن را برای تغییر این وضع می‌طلبد.

بر اساس گزارش یو اس ای تودی، بونفون اظهار کرده است که پژو سیتروئن هنوز برای معرفی دی اس به بازار آمریکا پیش از سال 2017 تصمیم نگرفته و افزوده است فروش تا پس از سال 2020 آغاز نخواهد شد.

برچسب ها:
پژوآمریکا
نظر بینندگان
!
!
!