چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۴ | ۱۳۹۳/۰۷/۲۳
خودروسازان اروپایی به ایران می‌آیند
۰۹:۴۴ | ۱۳۹۳/۰۷/۲۳
اجاره خودرو

خودروسازان اروپایی به ایران می‌آیند

پرشین خودرو: مشاور انجمن خودروسازان از حضور شرکت‌های خودروساز اروپایی تا ۲ ماه آینده در ایران خبر داد و گفت: با تعاملات صورت گرفته میان وزارت اقتصاد و بانک مرکزی سیاست‌های جدید وزارت صنعت در بخش خودرو به مرحله نهایی رسیده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، داوود میرخانی رشتی با اشاره به همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران که در هشتم آذرماه در تهران برگزار خواهد شد، اظهار كرد: مقرر است در این همایش از تمام شرکت‌های مادر تحت قرارداد با خودروسازان ایرانی دعوت و در قالب کارگروه‌های تخصصی رایزنی‌های موثری برای صنعت خودرو کشور انجام گیرد.

وی ضمن بیان این مطلب که در این همایش با ارزیابی مشکلات صنعت خودرو تفاهماتی نیز انجام خواهد شد، افزود: در همایش بین‌المللی خودروسازی از جمله نیسان، کیا، رنو، پژو و سوزوکی حضور خواهند یافت البته شرکت‌های هیوندا و فولکس واگن که قرار آنها با خودروسازان ایرانی تمام شده است نیز در همایش مذکور حضور خواهند یافت.

مشاور انجمن خودروسازان با مثبت ارزیابی کردن برگزاری این‌گونه همایش‌های بین‌المللی، گفت: حضور شرکت‌های اروپایی در ایران نشان از آن دارد که تحریم‌های بین‌المللی در تبادلات تجاری بی‌تاثیر بوده و آمریکا باید در این رابطه تجدید نظرهایی را اعمال كند.

میرخانی رشتی اضافه کرد: البته با حضور این شرکت‌ها در ایران نباید توقع آنی رفع تمام مشکلات ناشی از تحریم را داشت بلکه باید با همکاری تمام دستگاه‌های کشور تصمیمات مناسبی برای رفع بحران فعلی صنعت خودرو انجام گیرد.

وی با اشاره به جلسات متعدد شورای سیاست‌گذاری خودرو که با حضور خودروسازان و وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار می‌شود، گفت: در این جلسات پیشنهادهای مختلفی برای کمبود منابع و سرمایه در گردش شرکت‌های خودروساز مطرح شده است که با تعاملات صورت گرفته میان وزارت اقتصاد و بانک مرکزی به مرحله نهایی رسیده است.

به گزارش تسنیم، مشاور انجمن خودروسازان ضمن بیان این مطلب که تنها خریدار خودروهای سنگین برای حمل‌ونقل جاده‌ای وزارت راه و شهرسازی است، افزود: تعاملات بین وزارتخانه‌ها نقش موثری برای عدم اعلام تصمیم نهایی شورای سیاست‌گذاری خودرو داشته است که در صددیم با رایزنی‌های کارآمد سیاست‌های جدید وزارت صنعت را به تصویب این شورا برسانیم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!