دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۲۷ | ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
حرکت حلزونی بازار خودرو اروپا
۰۹:۲۷ | ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
گرندکس

حرکت حلزونی بازار خودرو اروپا

پرشین خودرو: فروش خودرو در اروپا در سپتامبر بر مبنای سالانه 6.1 درصد رشد کرد و برندهایی مانند فولکس واگن و فورد فروش قوی‌تری را در آلمان، فرانسه و ایتالیا داشتند.

به گزارش «پرشین خودرو»، بازار خودرو اروپا پس از شش سال رکودی که سال گذشته به پایان رسید، برای سیزدهمین ماه پیاپی رشد کرد اما این احیا به دلیل اعتماد مصرفی ضعیف و نگرانی‌های ژئوپلیتیکی درباره روسیه و کشورهای دیگر همچنان در معرض تهدید قرار دارد.

تحلیلگران موسسه آی اس آی گروپ اعلام کردند فروش خودرو در اروپا بدون لحاظ کردن روز فروش ویژه، 1.3 درصد در سپتامبر سال 2014 در مقایسه با سپتامبر سال 2013 افزایش داشت و ممکن است در سه ماهه چهارم اندکی کاهش پیدا کند.

این بازار در ماه اوت 1.8 درصد بر مبنای سالانه رشد کرده بود.

طبق اعلام انجمن خودروسازان اروپایی، ثبت خودروهای سواری جدید در اتحادیه اروپا و کشورهای عضو منطقه تجارت آزاد اروپا در سپتامبر به 1.269 میلیون دستگاه در مقایسه با 1.196 میلیون دستگاه در مدت مشابه سال گذشته رسید.

در حالیکه آمار اقتصادی رکود اقتصاد منطقه یورو در سه ماهه دوم و رشد منفی آلمان و ایتالیا و راکد ماندن اقتصاد فرانسه که قدرت‌های اقتصادی این منطقه هستند را نشان داد اما آمار انجمن خودروسازان اروپایی نشان داد بازار این سه کشور پس از رشد منفی در ماه اوت، در سپتامبر بهبود داشت.

فروش در آلمان که بزرگ‌ترین بازار منطقه و خانه غول‌های خودروسازی شامل فولکس واگن، دایملر و بی ام و است، 5.2 درصد در سپتامبر رشد کرد و به 260 هزار و 62 دستگاه رسید. بازار خودرو فرانسه 6.3 و ایتالیا 3.3 درصد رشد کرد.

فروش در کشورهای اسپانیا، پرتغال و یونان که از تدابیر ریاضتی آسیب دیده‌اند، حدود 30 درصد یا بیشتر افزایش یافت و بازار این کشورها شاهد تقاضای قوی برای خودروهای سواری برند فولکس واگن، فورد و اوپل بود که به ترتیب 7.5، 6.5 و 6.2 درصد رشد داشتند.

به گزارش ایسنا، برندهای لوکس آئودی و مرسدس بنز نیز شاهد بهبود فروش نسبت به ماه اوت بودند و فروش آنها 2.9 و 9 درصد افزایش یافت.

حتی پژو سیتروئن که با حمایت‌های دولت فرانسه سرپا مانده است، افزایش 10 درصدی فروش در سپتامبر را تجربه کرد.

بر اساس گزارش رویترز، فروش 9 ماهه بازار خودرو اروپا با 5.8 درصد رشد، به 9.91 میلیون دستگاه در مقایسه با 9.36 میلیون دستگاه در مدت مشابه سال گذشته رسید.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!