پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۳ | ۱۳۹۳/۰۷/۲۸
قطعه چهارم تهران-شمال مسدود شد
۱۱:۵۳ | ۱۳۹۳/۰۷/۲۸
اجاره خودرو

قطعه چهارم تهران-شمال مسدود شد

پرشین خودرو: رانش زمین در کیلومتر نخست قطعه چهارم آزادراه تهران - شمال (چالوس به سمت مرزن آباد) این مسیر را مسدود کرد و اکنون عملیات پاکسازی در حال انجام است.

به گزارش «پرشین خودرو»، فرماندار شهرستان چالوس افزود: تداوم بارندگی شدید در منطقه که از یکشنبه شب آغاز شده و همچنان ادامه دارد، سبب رانش حاشیه آزادراه شده است.

محمدناصر زندی افزود: این رانش در مسیر شمال به جنوب باعث بسته شدن آزادراه تهران - شمال شده و اکنون نیروها برای بازگشایی ضلع غربی آن مشغول فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: مسیر جنوب به شمال آزاد راه باز است و مسافران در این مسیر در حال تردد هستند اما مسافرانی که قصد تردد از سوی چالوس به مرزن آباد را دارند، از جاده قدیم استفاده می کنند.

فرماندار چالوس پیش از این به ایرنا گفته بود که شتابزدگی در بهره برداری از قطعه چهارم آزاد راه تهران - شمال در محدوده مرزن آباد - چالوس مشکلات زیادی را به خاطر رعایت نکردن مسایل هندسی و برطرف نکردن نقاط حادثه خیز ایجاد کرده است.

این قطعه آزادراه با وجود آن که بیش از 20 ماه از آغاز بهره برداری آن می گذرد، با مشکلات عدیده مواجه است.

غیراستاندارد بودن پل منتهی به تنکابن، ساماندهی نشدن ورودی و خروجی آزاد راه، تملک نشدن و تجاوز به برخی اراضی در حریم این آزادراه و نداشتن چراغ روشنایی در تونل ها از جمله نواقص و نقاط حادثه خیز این آزادراه است.

اکنون رانش زمین و ریزش کوه های مشرف به آزادراه هنگام بارندگی شدید نیز به این مشکلات افزوده شده و بارها باعث مسدود شدن این آزادراه شده است.

فرماندار چالوس از بلاتکلیفی متولی نگهداری و رفع نقاط حادثه خیز این قطعه از آزادراه نامید انتقاد کرد و گفت: با این که بارها این موضوع با مسوولان نهادهای ذیربط در میان گذاشته شده اما تاکنون نتیجه بخش نبوده است.

محمدعلی فضیله نماینده و مجری طرح قطعه چهارم آزادراه تهران - شمال نیز گفت: این طرح با پیشرفت فیزیکی حدود 95 درصد به گونه ای که هنوز بخشی از عملیات آن باقی مانده بود در دولت گذشته به بهره برداری رسید.

وی با تایید مشکلات موجود افزود: بابت نگهداری این مسیر و رفع برخی از نواقص آن به طور متوسط هر ماه حدود یک میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

فضیله ادامه داد: اکنون اعتبار مشخصی برای تکمیل عملیات باقی مانده این طرح از سوی مسوولان نهادهای ذیربط تعریف نشده و برای حل این مشکل چاره ای جز دریافت عوارض از خودروهای در حال تردد از این مسیر را نداریم.

رییس اداره راه و شهرسازی چالوس نیز با اشاره به بارندگی که از روز گذشته در جاده کندوان آغاز شده است، گفت: اکنون تردد در محور کندوان روان به صورت عادی در جریان است.

به گزارش ایرنا، رضا کاوه خاطرنشان کرد: با توجه به مه گرفتگی در این مسیر به رانندگان توصیه می شود با رعایت بیشتر قوانین و سرعت تردد کنند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تهران-شمال
نظر بینندگان
!
!
!