جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۳ | ۱۳۹۰/۰۳/۲۱
اجرا تیونینگ موتور خودرو در آپکو
۱۰:۳۳ | ۱۳۹۰/۰۳/۲۱
اجاره خودرو

اجرا تیونینگ موتور خودرو در آپکو

پرشین‌خودرو: تیونینگ حرفه‌ای موتور خودرو به زودی و برای نخستین‌بار در ایران از سوی شركت خودروهای سفارشی ایران خودرو (آپكو) اجرایی خواهد شد.

به گزارش«پرشین‌خودرو» این پروژه كه حاصل همكاری آپكو و تیونر معروف آلمانی SKN است به گونه‌ای استاندارد، كاهش مصرف سوخت خودرو را در پی خواهد داشت.

اهمیت موضوع كاهش مصرف سوخت در حالی مطرح است كه هم اكنون روش‌های مقطعی و غیراستانداردی به مردم معرفی شده كه تبعات زیادی برای مشتریان به همراه خواهد داشت.

در این گزارش آمده است، آپكو در مقطع فعلی به روش Chip Tuningتیونینگ موتور بدون تغییر در قطعات آن تیونینگ حرفه‌ای در ایران را آغاز می‌كند، این روش به صورت کاملا علمی و مبتنی بر روش‌های مهندسی و توسعه و با همکاری شرکت SKN آلمان از حدود یک سال پیش به صورت جدی در شرکت آپکو مدنظر قرار گرفت.

پس از امضای قرارداد، تجهیزات مورد نیاز تهیه و در انتهای سال 89 آموزش‌های لازم انجام و گواهینامه‌های افراد متخصص نیز توسط این شرکت صادر شد‌.

براساس این گزارش، برای حصول اطمینان از نتایج طرح در خصوص كاهش مصرف سوخت دو دستگاه خودرو سمند و پژو 206 به آلمان ارسال شد تا تست‌های نهایی و Fine Tune در محل تیونر آلمانی و با استفاده از تجهیزات آنها انجام شود.

در حال حاضر تست‌ها به اتمام رسیده و نتایج رضایت‌بخش آن که به تایید TUV آلمان نیز رسیده حکایت از کاهش حدود 15 درصد مصرف سوخت در سمند و 12 درصد در پژو 206 بدون كاهش توان موتور را دارد.

شایان ذکر است شرکت SKN آلمان یكی از بزرگترین تیونرهای حرفه‌ای اروپایی در زمینه Chip Tuning است که آپکو موفق به اخذ نمایندگی انحصاری شرکت مذکور در ایران شده است.

نظر بینندگان
!
!
!