جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۳:۲۳ | ۱۳۹۰/۰۳/۲۱
سهم چینی‌ها از بازار خودرو ایران چیست؟
۱۳:۲۳ | ۱۳۹۰/۰۳/۲۱
اجاره خودرو

سهم چینی‌ها از بازار خودرو ایران چیست؟

پرشین خودرو: در حالی كه تولیدكنندگان چینی مدتهاست كه در بسیاری از حوزه‌ها بازار ایران را تحت تسلط خود گرفته‌اند، هنوز در بازار خودرو چنین اتفاقی رخ نداده است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، بازار خودرو ایران از جمله بازارهایی است كه هنوز در مقابل واردات از آن حمایت می‌شود و شاید اگر روزی سد تعرفه در مقابل واردات برداشته شود، بازار خودرو ایران نیز پر خواهد شد از خودروهای وارداتی از چین، ژاپن، كره‌جنوبی و امثال آن‌ها.

اما براساس آخرین آمار منتشر شده هم‌اكنون كمتر از یك درصد بازار خودرو سواری ایران متعلق به برندهای چینی است.

چری، ام.وی.ام، لیفان، لوبو و ام.جی روور برندهای چینی حاضر در بازار خودروهای سواری ایران هستند. سهم مجموع این برندها در بازار خودرو سواری ایران كمتر از یك درصد است.

در بین برندهای چینی انواع خودروهای ام.وی.ام - محصول مونتاژی چینی‌ها در شركت مدیران‌خودرو، بیشترین سهم را در بازار خودروهای سواری ایران معادل 0.6 درصد دارد.

چری در شركت سناباد خودرو توس، لیفان در شركت مدیران پارس و لوبو در شركت خودروسازان بم مونتاژ می‌شوند. شركت مدیا قشم نیز نماینده‌ ام.جی روور در ایران است.

برندهای چینی در مجموع حدود 170 نمایندگی فروش در ایران دارند. چین در دو سال گذشته توانسته با پیشی گرفتن از آمریكا به بزرگترین بازار خودرو جهان تبدیل شود. هرچند رشد فروش خودرو در این كشور امسال با كاهش مواجه شده است.

بسیاری از خودروسازان جهان در چند سال اخیر اقدام به راه‌اندازی كارخانه‌های خودروسازی متعلق به خود در خاك چین كرده‌اند.

البته در مورد واردات كامیونهای چینی در چند سال گذشته حرف و حدیثهای زیادی در ایران به وجود آمد كه معروف‌ترین ماجرا مربوط به كامیون چینی هوو بود كه قرار است جانشین این كامیون یعنی فراز هم در ایران تولید شود.

نظر بینندگان
!
!
!