شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۴ | ۱۳۹۰/۰۳/۲۱
برچسب‌ سوخت خودروها واقعی نیستند!
۱۳:۲۴ | ۱۳۹۰/۰۳/۲۱
اجاره خودرو

برچسب‌ سوخت خودروها واقعی نیستند!

پرشین خودرو: در حال حاضر هیچ كدام از برچسب‌های مصرف سوخت نصب شده روی خودروهای تولیدی واقعی نیستند.

به گزارش«پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، حمیدرضا فیض‌آبادی مدیر بهینه‌سازی انرژی سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت، با بیان مطلب بالا افزود: در حال حاضر هیچ كدام از خودروسازان داخلی استاندارد ملی (2_ 4241) موجود در خصوص سطح بندی مصرف انرژی خودروها را رعایت نكرده و طبق برداشت‌های خاص خود اقدام به تعیین سطح‌بندی و نصب برچسب می‌كنند!

وی با بیان این‌كه به عنوان مثال یك خودروساز در برچسب مصرف سوخت یك خودرو با مصرف واقعی سطح G مصرف سوخت آن‌را سطح B معرفی كرده است، خاطرنشان كرد: این تخلفات در گذشته به صورت رسمی و مكتوب به رییس موسسه‌ استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران اعلام شده است.

او تصریح كرد: این در حالی است كه طبق قانون، خودروسازان موظف به اجرای استاندارد ملی مصرف سوخت (2_ 4241) هستند و موسسه استاندارد نیز مسوول نظارت بر عملكرد خودروسازان در این زمینه است.

به گفته فیض‌آبادی، وظیفه‌ سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت اطلاع‌رسانی تخلفات صورت گرفته در این زمینه برای جلوگیری از پایمال شدن حقوق مصرف‌كنندگان است.

وی تصریح كرد: در شرایط حاضر هیچ كدام از برچسب‌های مصرف سوخت نصب شده روی خودروهای تولیدی میزان مصرف سوخت واقعی خودرو را نشان نمی‌دهند، بنابراین خودروسازان باید به سمت اصلاح این برچسب‌ها حركت كنند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!