شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۹ | ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
جریمه خودروهای بدون برچسب الکترونیک
۱۰:۵۹ | ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
اجاره خودرو
رییس پلیس راه کشور خبر داد:

جریمه خودروهای بدون برچسب الکترونیک

پرشین خودرو: رییس پلیس راه کشور گفت: رانندگانی که بدون برچسب الکترونیک از عوارضی عبور می کنند جریمه شده‌اند و صاحبان این خودروها باید منتظر دریافت قبوض جریمه خود باشند.

به گزارش «پرشین خودرو»، سردار محمدرضا مهماندار افزود: برخی رانندگان بدون توجه به موضوع استفاده از برچسب های الکترونیک و با وجود اینکه دارای چنین برچسبی نبوده اند از جایگاه مخصوص دارندگان برچسب عبور کرده اند. تصویر خودروهای متخلف از دو ماه پیش تاکنون دریافت و به مرکز کنترل راهور ارسال شده است و با صدور قبض های الکترونیکی جریمه، این قبض ها به نشانی متخلفان در حال ارسال است.

وی اضافه کرد: به منظور کاهش زمان سفر و هزینه های مربوط به مسافران و جلوگیری از ایجاد ترافیک درپست های عوارضی، سیستم پرداخت آنلاین عوارض جاده از طریق الکترونیکی نصب شده است. این طرح از ابتدای سال جاری اجرایی شد اما از دو ماه پیش به این سو با رانندگانی که توجه به قانون ندارند و بدون پرداخت عوارض عبور می کردند جریمه شده اند.

محوری که علت تصادف در آن مشخص نیست

به گزارش مهر، رییس پلیس راه در ادامه با اشاره به اینکه در پی بارش های جوی اخیر چندین مورد تصادف در محورهای مختلف کشور گزارش شده است گفت: چندین تصادف در محور کرج به قزوین اتفاق افتاده است. متاسفانه این جاده از آن دسته محورهایی است که بعد از هر بارندگی در آن تصادف های زنجیره ای رخ می دهد که نمی دانیم علت وقوع آن چیست.

مهماندار تاکید کرد: مشخص نیست چرا این مسیر دچار چنین مشکلاتی می شود اما به هر حال این محور دارای اشکالاتی است که باید بررسی و مشکلات آن رفع شود.

این مقام مسئول ادامه داد: متاسفانه در بارندگی های اخیر این مسیر، در کیلومتر 15 قزوین به کرج تصادفی میان یک دستگاه سواری 206 با یک دستگاه کامیون بنز و سواری تندر 90 به وقوع پیوست که در پی آن سه تن کشته و چند تن دیگرمجروح شدند.

تولید موتورسیکلت در کشور استاندارد شود

وی در پاسخ به اینکه با توجه به تعداد قابل توجه حوادث و سوانح رانندگی مربوط به موتورسواران نیروی انتظامی چه اقدامی برای کاهش تلفات در نظر گرفته است، گفت: همواره بخشی از تصادفات ناشی از برخورد عابرین و موتورسیکلت است و در این زمینه پلیس برخورد سلبی خود را انجام می دهد. حتی گاهی تعداد موتورسیکلت هایی که توقیف می شوند به قدری زیاد است که پارکینگ های موجود جایی برای نگهداری ندارند.

رییس پلیس راه تاکید کرد:حل مشکلات مربوط به موتورسیکلت ها نیازمند اقدامی ریشه ای و ساختاری است و تا زمانی که موتورهایی با تکنولوژی CG در کشور تولید می‌شود که ایمنی لارم را ندارند نباید انتظار داشت که این مشکلات کاهش یابد.

به گفته وی، کشورهای اروپایی به سمت تولید موتورسیکلت‌های سنگین با قدرت و سرعت کمتر و برقی رفته اند. ما نیز باید به این سمت حرکت کنیم تا تلفات کمتر شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!