شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۸:۱۶ | ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
سریع‌ترین خودرو جهان کدام است؟
۱۸:۱۶ | ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
اجاره خودرو

سریع‌ترین خودرو جهان کدام است؟

پرشین خودرو: به طور یقین ما سوپرخودروسازانی همچون بوگاتی و پاگانی و... را دوست داریم ولی اید برای شما جالب باشد که بدانید سریع ترین خودرو در جهان هیچ گونه ارتباطی به این برندها ندارد.

به گزارش «پرشین خودرو»، هر کسی دوست دارد عالی، خوب ، بزرگترین ، طولانی ترین و یا قوی ترین باشد تا برتری و الهام بخش بودن خود را ثابت کند و بدون تردید داشتن عنوان سریعترین در دنیای خودرو برای هر خودروسازی یک موفقیت بسیار بزرگ به شمار می‌رود.

رقابت کلاسیک در این زمینه بین کامارو و موستانگ با سرعت‌های در حدود ۲۵۰ کیلومتر در ساعت در جریان بود و شرکت‌ها برای داشتن خودرویی با شتاب صفر تا صد بهتر در حال جدال بودند.

افسانه‌هایی همچون مک لارن F1  همچنان الهام بخش نسل‌های جدید علاقمندان به خودرو هستند زیرا با حدود این که ۲۵ سال از ساخت آن می‌گذرد همچنان با سرعت بالای ۳۸۰ کیلومتر در ساعت بازهم دیوانه وار است و البته اولین خودرویی است که از الیاف فیبر کربن در ساختار بدنه خود بهره برد.

امروزه وسایل نقلیه ای از بوتیک‌هایی همچون Koenigsegg، SSC و یا Noble با فن آوری‌های بالا وسایل نقلیه رویایی عرضه می‌کنند که دارای بالاترین سرعت هستند و البته هنسی شرکت تگزاسی نیز یکی از این شرکت‌ها است.

Hennessey-Venom-GT-07-646x403

Venom GT

به گزارش خودروسازی، با توجه به محاسبات انجام شده ونوم جی تی سریع ترین خودرو در جهان است که یک خودرو با عملکرد تقریبا قابل باور است.

جی تی که دارای قدرت پیشرانه ۱۲۴۴ اسب بخاری و برچسب قیمت ۱٫۲ میلیون دلاری است سرعت بالای ۴۳۵ کیلومتر در ساعت آن تایید شده است که البته جان هنسی رئیس و بنیان گذار این شرکت در این مورد نیز اعلام کرده است که این شرکت ظرفیت اضافه کردن سرعت این خودرو تا ۴۵۰ کیلومتر در ساعت را نیز دارا است.

هنسی اعلام کرده است که در طولانی ترین باندی که در آمریکا یافت می‌شود دست به آزمایش این خودرو زده اند که ناگفته مشخص است متعلق به ناسا است که آنها ۳ کیلومتر را برای شتاب گیری و ۱۲ کیلومتر را برای کاهش سرعت در نظر گرفته اند.

مهر تایید هنسی بر رکورد گیری خود توسط یک شرکت مستقل به نام Racelogic شکل گرفته است که گواهی سرعت را برای این خودرو صادر کرده اند و در ضمن اطلاعات مربوط به این رکورد گیری نیز توسط سیستم  VBox ضبط شده است که در سراسر صنعت خودرو نام‌هایی معتبر و شناخته شده هستند.

Hennessey-Venom-GT-Record

آنها از ۳ وی باکس به همراه یک اتصال ماهواره ای پرقدرت برای تثبیت سرعت محصول خود بهره برده اند که البته راه‌های دیگری برای تثبیت رکورد همچون گینس و البته TÜV   نیز وجود دارد که البته بیشتر در اروپا و آلمان کاربرد دارد.

این شرکت هنوز جاه طلبی‌های خود را کاهش نداده است و در حال کار بر روی مدل Venom F5 هستند که دارای سرعتی بالاتر از جی تی بوده و به زودی او را از تخت توسط همنوع خود پایین خواهد کشید.

Bugattti-Veyron-Super-Sport-646x243

بوگاتی و بوگاتی

البته جی تی هنسی تنها سوپرخودرو با جاه طلبی جهانی نیست که یکی از معروفترین انان بوگاتی ویرون است که این خودرو دارای پیشرانه ۱۱۰۰ اسب بخاری حاصل از یک موتور ۱۶ سیلندر ۸٫۰ لیتری چهارتوربوشارژ است که بدین ترتیب یک خودرو عجیب و غریب و البته شاهکار به شمار می‌رود.

مدل سوپراسپرت این خودرو حتی قوی تر با قدرت پیشرانه ۲۰۰ عددی بیشتر است که البته این خودرو در سرعت ۴۲۵ کیلومتر در ساعت محدود شده است که ظاهر برای محافظت از تایرها این محدودیت در نظر گرفته شده است.

bugatti-veyron-super-sport_100332049_l

به طور طبیعی بوگاتی دارای برچسب قیمت ۲٫۵ میلیون دلاری است که البته اعلام شده است با برداشتن محدودیت‌ها دارای سرعتی در حدود ۴۳۱ کیلومتر در ساعت خواهد بود که در سال ۲۰۲۰ توسط گینس ثبت رکورد شد که البته بازهم محدودیت‌ها بر آن اعمال گشت.

Koenigsegg-One1-646x456

و حالا قهرمان سوئدی

شرکت سوئدی Koenigsegg یک نام شناخته شده در بازار سوپراسپرت‌ها است و این برند سوئدی با ساخت وسایل نقلیه با کارایی فوق العاده بالا به خود اعتباری جهانی بخشیده است که به طور یقین مدل Agera R سریع ترین محصول این شرکت است.

اعلام شده است که این خودرو دارای سرعت تایید نشده ۴۴۰ کیلومتر در ساعت است که البته شاید به پای ونوم نرسد ولی در واقع دارای یک رکورد گینس خیره کننده است بدین ترتیب که دارای شتاب صفر تا ۳۰۰ کیلومتر در فقط ۲۱٫۹ ثانیه است که در کمال ایمنی به این رکورد دست پیدا کرد که در سال ۲۰۱۱ موفق به کسب این رکورد شد.

koenigsegg_agera_r_2

شرکت سوئدی در آخرین تلاش خود از مدل One:1 رونمایی کرد که دارای قدرت پیشرانه ۱۳۴۱ اسب بخاری است که البته وعده داده شده است است که از Agera R سریع تر باشد ولی تاکنون به صورت رسمی‌موفق به این کار نشده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!