چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۸:۲۴ | ۱۳۹۳/۰۸/۰۵
۱۰خودرو برقی با بهره وری سوخت مناسب
۱۸:۲۴ | ۱۳۹۳/۰۸/۰۵
اجاره خودرو

۱۰خودرو برقی با بهره وری سوخت مناسب

پرشین خودرو: خودروهای الکتریکی دارای بهره وری سوخت خوبی هستند ولی تعداد معدودی از آنان دارای سیستم رانندگی لذت بخش هستند.

به گزارش «پرشین خودرو»، تویوتا پریوس به نماد مردمی‌تبدیل شده است که به دنبال صرفه جویی در هزینه سوخت خود هستند که البته به نظر می‌رسد خودروسازان در مسیر طی کردن این پروژه تا حدودی راه را گم کرده و خودروهای تولید شده  این شرکت‌ها کمتر سرگرم کننده و دارای رانندگی لذت بخش هستند.
به هر حال پیدا کردن خودروهایی با بهره وری سوخت بهتر از پریوس مشکل به نظر می‌رسد ولی به هر حال تعداد انگشت شمای خودرو تمام الکتریکی با رانندگی مناسب وجود دارند که در لیست ذکر شده اند و در انتهای لیست نیز چند مدل ترکیبی نیز نام برده ایم که برای مسافرت‌های طولانی با بودجه کم بسیار مناسب به نظر می‌رسند که بازهم می‌گوییم متغیرهای جاده ای در بالا و پایین شدن ارقام بسیار موثر هستند.

Toyota-Prius

Toyota Prius
دقیقا قبل از اینکه به سراغ سایر خودروها برویم در انتهای لیست ما تویوتا پریوس قرار گرفته است که دارای اعداد و ارقام بسیار شگفت انگیز به همراه یک فروش بسیار خوب است.
گفته می‌شود که این خودرو دارای متوسط مصرف سوخت ۲۱ کیلومتر در هر لیتر استکه البته به کمک سیستم هیبریدی ان مصرف سوخت ان به ۲۳ کیلومتر در هر لیتر هم می‌رسد و در ضمن در بزرگراه قادر به مصرف سوخت ۲۰ کیلومتر در هر لیتر است در حالی که یکی از محسنات پریوس نسبت به سایر مدل‌ها توانایی حرکت با نیروی الکتریکی خالص است.


Tesla-Model-S
Tesla Model S
به گزارش خودروسازی، تسلا مدل اس به خوبی نشان داد که تجمل و رفاه و بهره وری کاملا ناسازگار نیست و این سدان بزرگ چهار درب که توانایی ظرفیت تا هفت صندلی را نیز دارد دارای تعدادی از ویژگی‌های برجسته همچون استفاده از آلومینیوم در بدنه و سیستم دیسک چرخ عفب است.
در بعد الکترونیکی این خودرو دارای شتاب صفر تا صد در فقط ۴٫۲ ثانیه است که با یک باتری استاندارد ۶۰ کیلوواتی می‌تواند در حالت الکتریکی تا مسافت ۲۰۸ کیلومتر را طی کند و به صورت ترکیبی دارای متوسط مصرف سوخت ۴۰ کیلومتر در هر لیتر است که حاصل از متوسط مصرف سوختد ۳۹ کیلومتر در هر لیتر در شهر و ۴۱ کیلومتر در هرد لیتر در بزرگراه به دست آمده است.


Ford-Focus-Electric
Ford Focus Electric
شکوه تسلا تمام الکتریکی در مقابل فروتنی فورد فوکوس قرار می‌گیرد که این‌هاچ بک دوست داشتنی دارای متوسط مصرف سوخت ۴۴ کیلومتر در هر لیتر است که ماحصل مصرف سوخت ۴۶ کیلومتر در هر لیتر در شهر و ۴۲ کیلومتر در هر لیتر در بزرگراه است.
این خودرو از یک باتری ۲۳ کیلوواتی لیتیوم یون بهره می‌برد که به ظور متوسط دارای طی مسافت ۳۲ کیلومتر است که در بهترین حالت نیز قادر به طی مسافت ۳۵ کیلومتر نیز است.


smart-ED
smart fortwo ED
یکی دیگر از محصولات جدید دایملر که قصد دارد اسمارت را از یک رویه رانندگی خشک و بی حالت بیرون بیاورد و البته تا حدودی در این روش با تشکر از صاحب جدیدش موفق بوده است.
با دورانداختن موتور بنزینی سیستم انتقال قدرت این خودرو به طرز چشمگیری بهبود یافته است که سیستم تمام الکتریکی این خودرو به طور متوسط دارای مصرف سوخت ۴۵ کیلومتر در هر لیتر است که ماحصل از مصرف سوخت ۵۱د کیاومتر در شهر و ۳۹ کیلومتر در بزرگراه است.


Mitsubishi-i-MiEV
Mitsubishi i-MiEV
این محصول هوشمند و شکوهمند میتسوبیشی دارای نام عجیب و غریب i-MiEV است که تاحدودی تلفظ آنرا بسیار مشکل می‌کند .
این مدل جمع و جور چهاردرب دارای متوسط مصرف سوخت ۴۷ کیلومتر در هر لیتر است که ماحصل از ۵۳ کیلومتر در هر لیتر در شهر و ۴۲ کیلومتر در هر لیتر در بزرگراه است.
این خودرو دارای یک سیستم اهن ربای الکتریکی دایم است که توسط آب خنک می‌شود که بدین ترتیب دارای قدرت پیشرانه ۶۶ اسب بخاری و نیروی گشتاور ۱۹۶ نیوتن بر متر است که تمامی‌این موارد توسط یک باتری ۱۶ کیلوواتی لیتیوم یون تامین می‌شود که با یک بار شارژ قادر به طی مسافت ۲۷ کیلومتر نیز است.


Nissan-Leaf
Nissan Leaf
همانند میتسوبیشی این خودرو نیز تمام الکتریکی بوده و دارای یک باتری ۸۰ کیلوواتی الکتریکی است که قدرت پیشرانه ۱۰۷ اسب بخاری است که در حالت الکتریکی خالص قادر به طی مسافت ۳۶ کیلومتر است که دارای رتبه خوبی از این نظر قرار می‌گیرد که البته همیشه متغیرها بر روی آن اثر گذار بوده و از همین روی مسافت پیموده شده نیز متفاوت خواهد بود.
گفته می‌شود که نیسان لیف دارای متوسط مصرف سوخت ۴۸ کیلومتر در ساعت است که ماحصل ۵۳ کیلومتر در هر لیتر در شهر و ۴۲ کیلومتر در بزرگراه است که مانند وسایل نقلیه الکتریکی مهمترین مشکل آنان وزن است که دارای وزنی در حدود ۳۳۰۰ پوند است.


Fiat-500e
Fiat 500e
شکوه نیسان لیف در کنار یک کدووتنبل فیات قرار می‌گیرد که با یک باتری ۲۴ کیلوواتی لیتیوم یون که در زیر کف خودرو نصب شده است ضمن اثرگذاری بر مرکز ثقل دست طراحان را برای هر چه اسپرت تر کردن خودرو باز می‌گذارد.
نیروی محرکه ارائه شده توسط خودرو که حاصل از یک موتور الکتریکی است قدرت پیشرانه ۱۱۱ اسب بخاری و گشتاور ۱۹۹ نیوتن بر متر را امکان پذیر می‌کند.
بر این خودرو باید برچسب متوسط مصرف سوخت ۵۱ کیلومتر در هر لیتر را افزود که ماحصل مصرف ۵۱ کیلومتر در هر لیتر در بزرگراه و ۴۵ کیلومتر در هر لیتر در شهر است.


Honda-Fit-EV
Honda Fit EV
هوندا به خوبی از فیات درس گرفته و یک‌هاچ بک دوست داشتنی را با متوسط مصرف سوخت ۵۰ کیلومتر در هر لیتر روانه بازار کرده است که ماحصل مصرف سوخت ۵۶ کیلومتر در هر لیتر در شهر و ۴۴ لیتر در هر کیلومتر در بزرگراه است.
یک باتری لیتیوم یون ۳۰ کیلوواتی به همراه یک موتور آهن ربای دائم قدرت پیشرانه ۱۲۳ اسب بخاری در حالت اسپرت و گشتاور ۲۵۶ نیوتن بر متر است که البته در حالت عادی و اکو این مقادیر کاهش می‌یابد.
هوندا فیت الکتریکی قادر است در حالت تمام الکتریکی با یک بار شارژ مسافت ۱۳۱ کیلومتر را طی کند که در نوع خود بسیار مناسب است.


Chevrolet-Spark-EV
Chevrolet Spark EV
اگر یک خودرو الکتریکی کوچک دارای طراحی تهاجمی‌نیز باشد بدون شک ان خودرو شورلت اسپارک خواهد بود که دارای یکئموتور با قدرت پیشرانه ۱۴۰ اسب بخاری سخاوتمندانه و نیروی گشتاور رقابت پذیر ۴۴۳ نیوتن بر متر است که یک مقدار دیوانه وار در یک بسته بندی کوچک است.
اسپارک الکتریکی دارای یک باتری ۱۸٫۴ کیلوواتی لیتیوم یون است که با یک بار شارژ قادر به طی مسافت ۱۳۱ کیلومتر است که به طور متوسط دارای مصرف سوخت ۵۰ کیلومتر در هر لیتر است که ماحصل مصرف سوخت ۵۴ کیلومتر در هر لیتر در شهر و ۴۶ کیلومتر در هر لیتر در بزرگراه است.


BMW-i3
BMW i3
در صدر تمامی‌این خودروهای الکتریکی محصول خودروساز آلمانی بی.ام.دبلیو قرار می‌گیرد که یک‌هاچ بک لوکس عجیب و غریب با متوسط مصرف سوخت ۵۲ کیلومتر در هر لیتر است که ماحصل مصرف سوخت ۵۸ کیلومتر در هر لیتر در شهر و ۴۷ کیلومتر در هر لیتر در بزرگراه است.
سیستم رانندگی این خودرو بسیار عالی و تا حدودی سرگرم کننده است زیرا دارای یک موتور الکتریکی پرقدرت است که قدرت پیشرانه ۱۷۰ اسب بخاری و ۲۴۹ نیوتن بر متر نیروی گشتاور است که بدین ترتیب قادر است تا شتاب صفر تا صدی در فقط ۷٫۲ ثانیه داشته باشد که از این باتری پرقدرت بعید نیست.
در ضمن ما شاهد یک موتور ۲ سیلندر بنزینی است که به شارژ مجدد باتری کمک کرده تا بدین ترتیب این خودرو قادر باشد در حالت الکتریکی خالص مسافت ۱۲۰ کیلومتر را با یک بار شارژ طی کند که برای مسافرت‌هایی با مسافت طولانی بسیار مناسب است.


خودروهایی که قابل احترام هستند
همه وسایل نقلیه ذکر شده در لیست به طور اساسی دارای سیستم خالص الکتریکی هستند و بر همین اساس مسافت طی شده توسط آنان نیز محدود استد و از همین روی قابل درک است که بسیاری از مردمی‌که نیاز به مسافرت در مسیرهای طولانی را دارند این خودروها تمامی‌نیازهای آنان را برطرف نکند و نگران ایستگاه شارژ نیز نباشند.
از همین روی ما چند وسیله نقلیه برجسته و فوق العاده کارآمد را به خدمت شما معرفی می‌کنیم که دارای سیستم سوخت ترکیبی بوده و دارای بهره وری سوخت بسیار خوبی هستند.
Honda Accord Hybrid
این خودرو بهره وری سوختی نزدیک به پریوس را ارائه می‌دهد که این سدان دوست داشتنی بدین ترتیب دارای مصرف سوخت ۱۹ کیلومتر در هر لیتر است که ماحصل مصرف سوخت ۲۱ کیلومتر در هر لیتر در شهر و ۱۹ کیلومتر در هر لیتر در بزرگراه است.
Honda Civic Hybrid
هوندا سیویک هیبریدی نیز حتی صرفه جو تر از برادر بزرگتر خود بوده و به طور متوسط دارای مصرف سوخت ۲۰ کیلومتر در هر لیتر است که ماحصل مصرف سوخت ۱۸ کیلومتر در هر لیتر در شهر و ۲۱ کیلومتر در هر لیتر در بزرگراه است.
Volkswagen Jetta Hybrid
و سرانجام محصول خودروساز آلمانی فولگس واگن قرار می‌گیرد که به طور متوسط دارای مصرف سوخت ۱۹ کیلومتر در هر لیتر است که ماحصل ۱۷ کیلومتر در هر لیتر در شهر و ۲۰ کیلومتر در هر لیتر در بزرگراه است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودرو الکتریکی
نظر بینندگان
!
!
!