شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۰:۱۱ | ۱۳۹۳/۰۸/۰۷
حد مجاز آلایندگی خودرو چه قدر است؟
۲۰:۱۱ | ۱۳۹۳/۰۸/۰۷
اجاره خودرو

حد مجاز آلایندگی خودرو چه قدر است؟

پرشین خودرو: معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت:دستورالعمل حد مجاز آلایندگی خودروها تدوین و برای تصویب به شورای عالی محیط زیست ارسال شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سعید متصدی گفت: در این دستورالعمل مشخص شده است که هر خودرو در زمان مصرف مجاز است چه میزان آلایندگی تولید کند، در واقع حد مجاز آلایندگی خودرو تعیین شده است.

وی همچنین گفت: استاندارد شدن خودروهای تولید داخل مطابق با شاخص های یورو 4 یکی از اقدامات اساسی در زمینه کاهش آلودگی هوا است که سازمان حفاظت محیط زیست در این زمینه با خودروسازان مذاکرات زیادی داشته و خوشبختانه اکنون بیشتر خودروهای داخلی با استاندارد یورو 4 تولید می شوند.

متصدی ادامه داد: زمان استفاده مطلوب هر وسیله ای از جمله خودرو محدود است بنابراین سازمان حفاظت محیط زیست در این راستا به تدوین میزان مجاز آلایندگی خودرو پرداخت که برای تصویب به شورای عالی محیط زیست ارسال شده است.

وی با تاکید بر اینکه صاحبان خودرو موظف به انجام معاینه فنی خودروهای خود هستند گفت: بعد از تصویب این دستورالعمل گزینه معاینه حد مجاز آلایندگی خودروها نیز به معاینه فنی اضافه می شود.

متصدی همچنین گفت: سازمان حفاظت محیط همچنان هر سه ماه یکبار کیفیت بنزین توزیعی در کلان شهرها را از لحاظ پارامترهای بنزن، آروماتیک و اولفین ها اندازه گیری و کنترل می کند و نتایج نشان داده است پارامترها مطابق با استاندارد یورو 4 است.

وی به بهبود کیفیت سوخت دیزل اشاره کرد و گفت: اقدام دیگر سازمان حفاظت محیط زیست بهبود وضعیت سوخت دیزل یا گازوییل بوده است که در بسیاری از شهرها مانند تهران، کرج ، اراک و مشهد توزیع می شود.

به گزارش خبر آنلاین، متصدی گفت: با پیگیری سازمان حفاظت محیط زیست و تلاش وزارت نفت، محتوای گوگرد از گازوییل از 7هزار PPM به زیر 50 PPM کاهش یافته است که این مساله تاثیر بسزایی در کاهش آلودگی هوا دارد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
آلایندگیخودرو
نظر بینندگان
!
!
!