سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۱۷ | ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
سهم موتورسیکلت در قربانیان ترافیکی
۱۴:۱۷ | ۱۳۹۳/۰۸/۱۸
اجاره خودرو

سهم موتورسیکلت در قربانیان ترافیکی

پرشین خودرو: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در آستانه 25 آبان «روز جهانی یادآوری قربانیان ترافیک» با تأکید بر این که موتورسیکلت‌های بنزینی از آلایندگی بسیار بالایی برخوردارند، گفت: علاوه بر این، موتورسیکلت‌های بنزینی با توجه به شتاب بالا و بی مبالاتی راکبان آن‌ها یکی از دلایل اصلی تصادفات محسوب می‌شوند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، سید جعفر تشکری هاشمی افزود: بخش قابل توجهی از قربانیان تصادفات را راکبان موتورسیکلت و ترک نشین های آن ها تشکیل می دهند، ضمن این که عابران پیاده نیز حتی در پیاده روها از دست موتورسیکلت ها در امان نیستند.

وی با اعلام این که سهم موتورسیکلت ها در سفرهای روزانه تهران تنها 6 درصد اما سهم آن ها در تولید انواع آلاینده های هوا 23 درصد است، تأکید کرد: با وجود نقش 6 درصدی موتورسیکلت در جابه جایی روزانه تهران، این وسیله در وقوع حوادث ترافیکی تهران و قربانیان ناشی از آن 25 درصد است.

معاون شهردار تهران با اشاره به این که سهمیه بنزین هر دستگاه موتورسیکلت 25 لیتر در ماه، علاوه بر مصرف ماهانه میلیون ها لیتر بنزین آزاد است، اظهار کرد: با جایگزینی موتورسیکلتهای برقی به جای موتورسیکلت های بنزینی، میلیون ها لیتر در مصرف بنزین صرفه جویی می‏شود.

تشکری هاشمی با بیان این که با توجه به تدابیر شهردار محترم تهران و حمایت شورای اسلامی شهر تهران، آغاز ورود موتورسیکلت‏های برقی به چرخه حمل و نقل شهری در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد، تصریح کرد: به منظور خریداری موتورسیکلت های برقی تسهیلات قابل توجهی برای دارندگان موتورسیکلت های بنزینی در نظر گرفته شده است.

وی در پایان با تأکید بر این که موتورسیکلت های برقی باعث افزایش آرامش و ایمنی، کاهش مشکلات زیست محیطی و کاستن از تصادفات و تلفات ناشی از آن می شود، خاطرنشان کرد: با توجه به منافع قابل ملاحظه این وسیله به عنوان وسیله ای پاک، دولت باید در زمینه اختصاص تسهیلات به منظور ورود موتورسیکلت های برقی به معابر شهر به صورت جدی وارد عمل شود.

گفتنی است سومین یک شنبه ماه نوامبر هر سال که امسال در کشورمان برابر با 25 آبان است، تحت عنوان «روز جهانی یادآوری قربانیان ترافیک» نام گذاری شده و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این با برگزاری مراسمی به همین مناسبت، از طریق مرور حوادث ترافیکی در شهر تهران و یادآوری قربانیان این سوانح که در پایتخت کشورمان عامل یک چهارم آن ها موتورسیکلت است، نسبت به آسیب شناسی این موضوع اقدام خواهد کرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!