جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۳۶ | ۱۳۸۹/۰۶/۱۷
تازه ترین آمار تصادفات کشور
۱۳:۳۶ | ۱۳۸۹/۰۶/۱۷
اجاره خودرو

تازه ترین آمار تصادفات کشور

پرشین خودرو:رییس مركز اطلاعات و كنترل ترافیك پلیس‌راه ناجا اعلام كرد: دریك هزار و 386 فقره تصادفی كه در شبانه‌روز گذشته در جاده‌های درون و برون شهری كشوررخ داده است، 23تن كشته و 482تن دیگر مجروح شدند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، سرهنگ رسول ضیاءالدین اظهار كرد: در 24 ساعت گذشته یك‌هزار و 386 فقره تصادف در جاده‌های درون و برون‌شهری رخ داده است كه از این تعداد 21 فقره منجر به فوت و 393 فقره منجر به جرح شده است.

وی با بیان اینكه در24 ساعت گذشته 29 درصد از كل تصادفات كشور به دلیل انحراف به چپ ناشی از تعجیل و شتاب راننده رخ داده است، به رانندگان توصیه كرد كه از آنجایی كه همیشه چشمانی منتظر بازگشت شما است، از تعجیل پرهیز كنند چرا كه دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است.

رییس مركز اطلاعات و كنترل ترافیك پلیس‌راه ناجا، ادامه داد: برخی رانندگان تصور می‌كنند كه با عجله و سرعت زیاد می‌توانند، سریع‌تر به مقصد برسند، در حالی كه تعجیل و شتاب استقبال از حادثه است.

به گفته وی انحراف به چپ با 29 درصد، عدم توانایی در كنترل وسایط نقلیه با 24 درصد و عدم توجه به جلو با 20 درصد در صدر مهمترین علل تصادفات قرار دارد.

رییس مركز اطلاعات و كنترل ترافیك پلیس راه ناجا، با بیان اینكه 34 درصد از تصادفات روز گذشته را واژگونی به خود اختصاص داده است، درباره نوع وسایط نقلیه مقصر نیز افزود: سواری با 34 درصد، كامیون و وانت هر كدام با 29 درصد در صدر وسایط نقلیه مقصر قرار دارند.

وی در ادامه افزود: در21 فقره تصادف منجر به فوت 23 تن كشته و در 393 تصادف منجر به جرح 482 تن مجروح شدند.

ضیاءالدین درمورد مهمترین تصادفات شبانه‌روز گذشته به برخورد دو دستگاه كامیون با یك دستگاه تریلر و یك دستگاه اتوبوس بنز ناجا، اشاره كرد و یادآور شد: این تصادف كه در جاده «قائمشهر ــ سوادكوه» در استان مازندران به علت تجاوز به چپ راننده یكی از كامیون‌ها رخ داد، موجب مجروح شدن دوتن شد.

نظر بینندگان
!
!
!