شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۱۸ | ۱۳۹۰/۰۳/۲۴
خودروهای برقی آلایندگی بیشتری دارند
۱۵:۱۸ | ۱۳۹۰/۰۳/۲۴
اجاره خودرو

خودروهای برقی آلایندگی بیشتری دارند

پرشین خودرو: نتایج یك تحقیق نشان می‌دهد كه به دلیل میزان انرژی مصرفی در ساخت باطری‌های خودروهای برقی، میزان آلایندگی این نوع خودروها در طول عمرشان می‌تواند بیشتر از نمونه‌های بنزین سوز باشد.

به گزارش«پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، یك خودرو برقی باید دست كم 129 هزار كیلومتر را بپیماید تا صرفه جویی خالصی در میزان تولید دی‌اكسید كربن داشته باشد. میزان كاركرد بسیاری از خودروهای برقی در طول عمرشان به ندرت به این رقم می‌رسد، زیرا این خودروها عمدتا با یك شارژ مسافتی درحدود 145 كیلیمتر را طی می‌كنند و برای سفرهای طولانی مناسب نیستند. حتی آن دسته از خودروهای برقی كه 160 كیلومتر را با یك بار شارژ می‌پیمایند، در طول عمرشان تنها از انتشار حدود یك تن گاز دی اكسید كربن (CO2) جلوگیری می‌كنند.

به گزارش پایگاه اینترنتی فاكس نیشن، نتایج یك مطالعه در انگلیس روی كل میزان آلایندگی خودروهای برقی در طول عمرشان، استفاده از این نوع خودروها را برای رفع مشكل تغییرات جوی كاهش می‌دهد.

كمیته نظارتی دولت انگلیس در زمینه تغییرات جوی خواستار این شده كه تعداد خودرو برقی در خیابان‌های انگلیس از چند صد دستگاه كنونی به یك میلیون و 700 هزار دستگاه تا سال 2020 شده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!