چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۵۴ | ۱۳۹۳/۰۸/۲۴
تغییر رنگ خودرو به تاکسی برای آزار زنان!
۱۵:۵۴ | ۱۳۹۳/۰۸/۲۴
اجاره خودرو

تغییر رنگ خودرو به تاکسی برای آزار زنان!

پرشین خودرو: معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سه مرد که با تغییر رنگ خودروی خود به تاکسی از زنی سرقت و وی را مورد آزار و اذیت قرار داده‌ بودند، خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، در سوم آبان ماه امسال زنی 27 ساله با مراجعه به یکی از کلانتری های شرق به مأموران اعلام کرد که توسط سرنشینان یک دستگاه تاکسی پژو 405 زرد رنگ مورد سرقت اموال قرار گرفته و متأسفانه این افراد با وجود انجام سرقت، خود وی را نیز با تهدید به مرگ و استفاده از سلاح سرد مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به‌عنف همراه با آزار و اذیت و به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و شاکیه پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت :در ساعت هشت صبح روز سوم آبان به قصد رفتن به محل کار خود ، در بلوار ارتش و به مقصد فلکه چهارم تهرانپارس سوار یک دستگاه خودرو پژو 405 زردرنگ با سه سرنشین شدم اما هنوز لحظه ای از سوار شدنم به ماشین نگذشته بود که ناگهان راننده به سمت جاده تلو تغییر مسیر داد و همین موضوع باعث اعتراض من به وی شد که ناگهان ضربات مشت و لگد از سوی سرنشینان خودرو به سوی من روانه شد و راننده خودرو نیز چاقویی را به سرنشین عقب داد.

براساس گزارش پلیس آگاهی تهران بزرگ، شاکی ادامه داد: این شخص چاقو را زیر گلویم قرار داد و آنزمان بود که مجبور به سکوت شدم ؛ سرنشینان خودرو به قصد سرقت شروع به وارسی وسایل داخل کیف همراهم کردند و من نیز که در آن شرایط تنها به فکر نجات از دست آنها بودم تصمیم گرفتم تا تمامی اموال خود را داده تا شاید مرا رها کنند، در حالی که سرنشینان خودرو پژو 405 زرد رنگ تمامی اموال باارزش همراهم از قبیل وجه نقد، گوشی تلفن همراه و حتی چند تکه کوچک طلای همراهم را سرقت کرده و هیچ پولی برایم باقی نگذاشته بودند و همزمان با سرقت ، راننده نیز به سمت جاده تلو حرکت می کرد، تصور می کردم که آنها پس از سرقت مرا رها خواهند کرد اما با توقف خودرو متوجه نیت کثیف آنها شدم و قصد داشتم با آنها درگیر شده و خود را نجات دهم اما آنها سه نفر بودند و با حالتی دیوانه وار ، با چاقو مرا تهدید به کشتن کردند و پس از آزار و اذیت مرا در بیابان‌های جاده رها و با خودرو زردرنگشان از محل دور شدند.

با آغاز تحقیقات از سوی اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، کارآگاهان با بهره گیری از تمامی بانک های اطلاعاتی به بررسی وقوع سرقت های مشابه با خودرو پژو 405 زرد رنگ پرداختند که در مسیر تحقیقات کارآگاهان به گزارشی از سازمان تاکسیرانی رسیدند که در آن عنوان شده بود که یکی از گشت‌های تاکسیرانی در همان روز حادثه در حوالی منطقه لشگرک به یک دستگاه خودرو پژو 405 که شماره پلاک آن شخصی بوده اما رنگ زرد آن کاملا به رنگ زرد خودروهای تاکسی شباهت داشته دستور توقف داده اما این خودرو از محل متواری شده است.

با شناسایی شماره پلاک خودرو پژو 405 زردنگ به شماره انتظامی معلوم، بلافاصله آخرین مالک آن به نام هومن 28 ساله شناسایی شد که شاکیه نیز با حضور در اداره شانزدهم ، بلافاصله تصویر هومن را به عنوان یکی از سه متهم تحت تعقیب مورد شناسایی قرار داد.

هومن در فاصله کوتاهی پس از شناسایی ، در ساعت 15 روز 21 آبان ماه در منطقه پاکدشت دستگیر و خودرو پژو 405 زرد رنگ نیز از وی کشف و توقیف شد . در حالی که وی پس از دستگیری منکر هرگونه سرقت به عنف و آزار و اذیت بود اما پس از مواجه حضوری با شاکیه مجبور به اعتراف شد و دو همدست خود به نام های ولی 32 ساله و حسین 27 ساله را معرفی کرد .

در ادامه با شناسایی دو متهم دیگر پرونده ، این دو نفر نیز در همان تاریخ در مناطق "قیام دشت" و "پاکدشت" دستگیر و برای ادامه تحقیقات به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، درباره این پرونده گفت: برابر بررسی ارکان هویتی خودرو توقیف شده از متهمین مشخص شد که رنگ اصلی خودرو ، سبز رنگ بوده که توسط مالک آن تغییر داده شده و این خودرو بر خلاف تصور شاکیه که در تحقیقات اولیه عنوان کرده بود که سوار یک دستگاه خودرو تاکسی شده ، به هیچ عنوان تاکسی نبوده و یک خودرو کاملا شخصی بوده است.

حاجی زاده با اشاره به آغاز تحقیقات در خصوص شناسایی دیگر جرایم ارتکابی از سوی متهمان گفت : با توجه به اعتراف صریح هر سه متهم به سرقت به عنف منجر به آزار و اذیت شاکیه ، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و هر سه متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند.

به گزارش ایسنا، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و توسط سرنشنیان یک دستگاه خودرو پژو 405 زردنگ مشابه به خودرو تاکسی مورد سرقت ، زورگیری و ... قرار گرفته اند دعوت کرد تا برای شناسایی متهمین به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

سه متهم پس از دستگیری

تاکسی جعلی

 

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودروتاکسی
نظر بینندگان
!
!
!