شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۰:۱۸ | ۱۳۹۳/۰۸/۲۵
نمره صفر برای محصول نیسان-داتسون
۲۰:۱۸ | ۱۳۹۳/۰۸/۲۵
اجاره خودرو

نمره صفر برای محصول نیسان-داتسون

پرشین خودرو: اولین خودرو نیسان داتسون نتوانست نمره لازم را از NCAP برای ورود به بازارهای اروپا کسب کند که نمره آن صفر منطور شده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، خودرو Datsun GO یک خودرو جدید از نیسان است که برای بازار هند طراحی و تولید شده است که مدتی است در بازار هند به فروش می‌رسد و در حال حاضر می‌خواهد راه خود را به بازارهای جهانی هم باز کند.

1288377906181_WIDESCREEN
از همین روی این شرکت این خودرو را در تست ایمنی NCAP نیز شرکت داد که البته دارای نتایج بسیار ناامید کننده ای بود که در تست تصادف که از سوی اتحادیه مذکور به انجام رسید خودرو مذکور در مجموع نمره صفر را کسب کرد.
البته این اولین بار نیست که یک خودرو هندی در آزمون مذکور شکست می‌خورد ولی این بار درخواست شده است که این خودرو از بازار خارج شود زیرا بسیار خطرناک است که این موضوع توسط ماکس موسلی رئیس NCAP که از مدیران ارشد فرمول وان نیز است به کارلوس گوشن مدیرعامل خودروساز زاپنی نیسان طی یک نامه اعلام شده است.
موسلی در این نامه نوشته است:” بسیار ناامید کننده است که نیسان یک برند جدید نجاری راه اندازی کرده است که به وضوح زیر استاندارد مجاز است و در این شرایط من پیشنهاد می‌کنم که به صورت فوری نیسان داتسون از بازار فروش برداشته شده و طراحی مجددی بر روی آن انجام شود”.
قیمت داتسون در بازار هند در حدود ۷ هزار دلار است و خود را آماده ورود به بازار اندونزی کرده و در حال برنامه ریزی برای ورود به بازار آفریقای جنوبی و صادرات به سایز بازارهای نوظهور هم هست.

1288377906220_WIDESCREEN
طبق این نمرات داتسون صفر ستاره برای حفاظت و ایمنی بزرگسالان و تنها دو ستاره برای ایمنی کودکان و حیوانات کسب کرد است و ساختار خودرو داتسون در تصادفات بسیار ناپایدار است و کمبود کیسه هوا بدین معنی است که سر رانده در تماس متقیم با فرمان، داشبورد و چرخ فرمان در تصادفات است که به احتمل زیاد دچار آسیب‌های تهدید کننده زندگی نیز خواهند بود ک البته کیسه هوا جزو ملزومات بدیهی یک خودرو هماند داشتن چرخ است.
به گزارش خودروسازی، در همین حال سخنگوی نیسان داتسون در این مورد می‌گوید:” داتسون در حال تطبیق مقررات برای حداقل نیازهای یک خودرو محلی در هند است و از بهترین ترمز و دید خوب و دوام صندلی بسیار مناسبی برای سرنشینان برخوردار است که همگی در راستای کاهش خطر بالقوه برای حوادث جاده ای توسعه داده شده است”.
البته این بدترین خودرو تست شده توسط NCAP نبوده و پیش از این خودروهایی همچون Tata Nano، Suzuki Maruti Swift، Suzuki Maruti Alto 800، Hyundai i10، Ford Figo و Volkswagen Polo نیز نمره صفر دریافت کرده اند که البته خودرو فولکس واگن بعد از نصب دو کیسه هوای استاندارد در جلو تواننست چهار ستاره ایمنی دریافت کند که ما را به یاد استانداردهای سخت گیرانه موسسه استاندارد وطنی در تست پراید می‌اندازد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
نیسان-داتسون
نظر بینندگان
!
!
!