دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۰ | ۱۳۹۳/۰۸/۲۷
برگه‌ ارشادی برای سرویس‌های متخلف
۰۹:۴۰ | ۱۳۹۳/۰۸/۲۷
اجاره خودرو

برگه‌ ارشادی برای سرویس‌های متخلف

پرشین خودرو: فرمانده یگان عملیات و کنترل طرح‌های ویژه ترافیکی پلیس راهور از اعمال قانون برای رانندگان متخلف سرویس‌های مدارس و نیز صدور برگه‌های ارشادی برای شمار دیگری از رانندگان متخلف سرویس‌های مدارس خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سرهنگ سعید سپهری با اشاره به اجرای طرح تشدید برخورد پلیس با تخلف رانندگان و سرویس‌های فاقد برچسب مدارس که از روز شنبه هفته گذشته آغاز شده بود گفت: با اطلاع رسانی انجام شده تاکنون بیش از 40 درصد از سرویس‌های مدارسی که برای گرفتن برچسب اقدام نکرده بودند به مراجع قانونی مراجعه و نسبت به دریافت برچسب خود اقدام کردند.

وی با بیان اینکه از زمان اجرای این طرح مورد توقیف سرویس‌های مدارس را نداشتیم اظهار کرد: تصمیم گرفتیم در فاز نخست تشدید برخورد تنها خودروها و رانندگان مختلف را با اعمال قانون و صدور برگه‌های ارشادی نسبت به دریافت برچسب حساس کنیم اما پس از آن حتما با خودروهای متخلف و غیرمجاز برخورد شدیدتری شده و حتی این خودروها به پارکینگ نیز انتقال داده خواهند شد.

فرمانده یگان عملیات و کنترل طرح‌های ویژه ترافیکی پلیس راهور با بیان اینکه از زمان اجرای این طرح از حدود 10 روز پیش تاکنون روزانه بین 200 تا 300 تن از رانندگان سرویس‌های مدارس برگه ارشادی از سوی پلیس دریافت کردند گفت: همچنین در طول این مدت روزانه حدود 200 مورد اعمال قانون رانندگان متخلف نیز انجام شده است.

وی با بیان اینکه براساس آمارها بین 3 تا 4 هزار سرویس مدرسه در سطح پایتخت در حال فعالیت است گفت: در روزهای نخست سال تحصیلی حدود 30 درصد از سرویس های مدارس نسبت به دریافت برچسب خود اقدام کرده بودند و با اقدامات انجام شده در حال افزایش است و بسیاری از پیمانکاران نیز که تاکنون برای دریافت برچسب سرویس مدارس رانندگان خود مراجعه نکرده بودند نسبت به دریافت این برچسب‌ها اقدام کرده‌اند.

سپهری از آن دسته از رانندگانی که همچنان فاقد برچسب سرویس مدرسه هستند خواست هرچه زودتر با مراجعه به مسئول یا پیمانکار طرف قرارداد خود تقاضای دریافت برچسب داشته باشند چرا که در غیر این صورت مشمول جریمه پلیس خواهند شد.

به گفته وی سرویس مدرسه فاقد برچسب سال جاری به منزله سرویس فاقد مجوز تشخیص داده می‌شود و براساس آن راننده متخلف 400 هزار ریال جریمه خواهد شد.

به گزارش ایسنا، 10 روز از زمان اجرای طرح تشدید برخورد با تخلفات رانندگان سرویس‌های مدارس و سرویس‌های فاقد برچسب گذشته و برابر آماری که سرهنگ سپهری اعلام کرده می‌توان گفت که تاکنون حدود 2000 راننده متخلف سرویس‌های مدارس اعمال قانون شده و بین 2 تا 3 هزار نفر از آنان نیز برگه‌های ارشادی دریافت کردند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!